Daugiabučių namų gyventojai jau gali teikti paraiškas būsto atnaujinimui

Dar 2005 m. prasidėjus daugiabučių namų renovacijos procesui Lietuvoje, bėgant laikui vis platėjo renovacijos priemonių spektras, atsirado daugiau galimybių gyventojams atnaujinti savo daugiabutį. Šiomis dienomis galvojantys apie renovaciją turi net kelis pasirinkimus: Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) šiuo metu yra paskelbusi net 3 kvietimus renovacijai.


„Svarbu tai, jog renovuotinų daugiabučių gyventojai vienu metu gali teikti net kelias paraiškas. Taip yra sudaromos lankstesnės galimybės imtis savo daugiabučio renovacijos. Vienas iš šiuo metu galiojančių kvietimų – jau 8-asis kvietimas teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti“, – sako BETA direktoriaus pavaduoja Gintarė Burbienė.
Didesniuose kaip 1500 kv. m ploto daugiabučiuose, esant techninėms galimybėms, įrengti saulės jėgaines – toks reikalavimas nurodytas naujame Aplinkos ministerijos kvietime. Taip pat sudaroma vis daugiau galimybių daugiabučiui tapti nepriklausomam nuo išorinių energijos tiekėjų. Naudojant šilumos siurblius, saulės jėgaines ar kitus atsinaujinančios energijos įrenginius būtų galima gamintis energiją šilumai, karštam vandeniui ir elektrai. Tokiems projektams ir priemonėms Aplinkos ministerijos administruojama Klimato kaitos programa planuoja skirti papildomą 30 proc. paramą.
Paskutiniu kvietimu numatoma priimti neribotą paraiškų skaičių – BETA laukia naujų paraiškų iš gyventojų ir savivaldybių iki 2021 m. kovo 1 d.

Galimybė ir mažajai renovacijai

Mažajai renovacijai – daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti – BETA priima paraiškas nuo rugpjūčio 3 d. Pagal šį kvietimą planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama. Norintys gauti šią paramą privalo keisti elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinti senus susidėvėjusius automatinius šilumos punktus. Paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2021 m. vasario 1 d. arba tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta 5 mln. eurų suma.
Svarbu paminėti, jog šis kvietimas leidžia ne tik modernizuoti šildymo ar karšto vandens sistemas, bet ir įsidiegti alternatyvias energijos priemones karštam vandeniui paruošti.

AEŠ diegimo skatinimas

„Mus supančioje aplinkoje gausu atsinaujinančių energijos šaltinių, kuriuos galima efektyviai panaudoti patalpoms ir vandeniui šildyti, elektrai gaminti. Tad nuo 2020 m. gegužės 28 d. BETA priima paraiškas atsinaujinantiems energijos šaltiniams įrengti daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų arba yra gavę savivaldybės pritarimą“, – sako G. Burbienė.
Remiantis naujausių tyrimų rezultatais, daugiabučių namų gyventojų susidomėjimas inovatyviomis energijos taupymo priemonėmis kasmet auga: net 64 proc. renovuotinų daugiabučių gyventojų savo name norėtų įsidiegti tokio tipo priemones.
Paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2020 m. gruodžio 31 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma.
„Pateikus paraiškas visiems trims kvietimams, galima gauti iš tiesų nemažą valstybės paramą ir sutvarkyti savo daugiabutį, kad jis būtų ir gražus, ir šiltas, ir komfortiškas“, – priduria G. Burbienė.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo


Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas