Pradėti savo verslą: misija (ne)įmanoma?

Utenos verslininkų bendruomenė pastaraisiais metais pasipildo vis daugiau unikalių idėjų turinčiais žmonėmis. Vieni iš jų nuosavą verslą pradeda pasinaudoję įvairiomis paramos galimybėmis, kiti – vedami smalsumo ir pasitikintys savo jėgomis. Pastaruosius kelerius metus tarp Utenos verslininkų jaučiamas sujudimas: Utenoje atsiranda vis daugiau unikalių produktų, kuriuos įsigyja ne tik uteniškiai – išskirtinių gaminių nusipirkti žmonės atvyksta iš visos Lietuvos.

Konservatyvus požiūris gąsdino, tačiau neatbaidė nuo verslo idėjos

„Čiau, Braške“ savininkė Redvita Meilutė-Ramoškienė siūlo padegustuoti biologijos pasaulį.

Redvita kartu su vyru Ramūnu, įsigiję reikiamos įrangos, liofilizuoja praktiškai viską: braškes, avietes, vyšnias, serbentus, obuolius, kriaušes, mangus, morkas, burokėlius, moliūgus, net dilgėles, garšvas. Iš daržovių ir vaisių Redvita vaikams gamina ir liofilizuotus saldainius, o kad suteiktų jiems, pavyzdžiui, žalsvą spalvą, įdeda garšvų ar špinatų miltelių. Tad viskas natūralu – jokio pridėtinio cukraus ar sirupų.

Dažniausiai savo pagamintus skanėstus „Čiau, Braške“ įkūrėjai parduoda įvairiose mugėse, taip pat jų produkcijos galima įsigyti ir tam tikrose vietose Utenos mieste.

Kartu su vyru iš Norvegijos grįžusi moteris pasinėrė į aktyvų verslą. Nors yra sakoma, kad uteniškiai sunkiai priima naujoves, Redvita drąsiai paneigia šį teiginį: „Aš buvau tokios pačios nuomonės. Dalyvavome savo pirmojoje mugėje, kurioje pirmą kartą pristatėme savo produktus. Labai bijojau, kad Utena mūsų nepriims, kadangi liofilizavimas yra tikra naujovė. Mūsų atveju įvyko visiškai priešingai. Tikrai galiu teigti, kad Utena yra labai atviras naujovėms miestas. Uteniškiai vis dar domisi ir nori vis naujų produktų.“

Moteris teigė, kad uteniškiai, neradę „Čiau, Braške“ produkcijos Utenoje vykstančioje mugėje, jų labai pasigenda, nutinka ir taip, jog klientai teiraujasi, kur galima „Čiau, Braške“ skanėstų rasti artimiausiu metu.

Verslininkės paklausus, kas yra jų pagrindinis klientas, ji nedvejodama atsakė, kad liofilizuotą produkciją mėgsta ir tie, kuriems yra ką tik išdygę dantukai, ir tie, kuriems patinka eksperimentuoti virtuvėje.

Pasinaudojo keliomis verslo paramos priemonėmis

Pasak moters, viskas vyko labai spontaniškai. Užimtumo tarnyboje užpildžius paraišką gauti paramą savo darbo vietai įsteigti, Redvitai pasisekė – jos paraiška buvo patenkinta. Gavusi paramą, ji įsigijo liofilizatorius – pagrindinį įrenginį produkcijai gaminti.

„Taip pat pavyko pasinaudoti ir Utenos rajono savivaldybės teikiama parama verslui, įsigijome papildomos įrangos. Visus, kurie dar dvejoja, tačiau turi galimybių pradėti dirbti sau, galiu tik padrąsinti, kad verslo paramos priemonių tikrai yra, tik reikia apie jas nuolat domėtis. Nebijokite svajoti, imti ir daryti, tuomet tikrai viskas pavyks“, – teigė „Čiau, Braške“ įkūrėja Redvita.

Nuosavas verslas – iš meilės savo hobiui

Pagal profesiją tekstilininkė, skiautininkė, tautodailininkė Danutė Blažienė po ilgų darbo metų ryžosi priimti nelengvą sprendimą – prieš metus ji įkūrė individualią įmonę „Daigsta“, kurią klientai iš karto pamėgo.

Danutės įkurtoje įmonėje kol kas dirba tik ji pati – gamina lovatieses, pagalves, kitus tekstilės gaminius.

„Utenos trikotažo“ įmonėje technologe dirbau dvylika metų, tačiau pradėti kūrybinį verslą paskatino ne įvairaus darbo patirtis, o mano hobis. Nuo vaikystės kūriau įvairius rankdarbius. Itin nemėgau skaityti knygų, todėl grįžusi po pamokų skubėdavau labai labai greitai parengti namų darbus, o tada puldavau nerti, siūti, megzti… Šie pomėgiai visuomet mane lydėjo“, – teigė Danutė.

Pagrindinis Danutės užsiėmimas – skiautiniai. 2007 metais moteris įsitraukė į skiautininkų klubo „Vorė“ veiklą, o po dešimties metų, 2017-aisiais, nusprendė palikti darbą ir atsidėti vien tik kūrybai – kurti skiautinius.

Kaip skiautinių kūrėja, Danutė žinoma ne tik Utenoje, bet ir visoje Lietuvoje. Jos darbai eksponuoti bemaž visoje Lietuvoje, daugelyje Europos šalių, Rusijoje.

Būtent skiautinių motyvus ji naudoja ir savo kuriamuose išskirtiniuose gaminiuose. Moteris atviravo, kad kurdama lovatieses, pagalves Lietuvos žmonėms ji laikosi griežtos taisyklės – toks gaminys turi būti kuo labiau lietuviškas: močiučių ir mamų siuvinėti, austi, nerti daiktai įkvepia kurti ir „Daigstos“ savininkę.

Nepraleido progos pasinaudoti paramos galimybėmis

„Jau seniai siuvau tiems, kurie mane pažįsta, manimi pasitiki, tačiau norėjosi pasirodyti didesnei auditorijai. Tuomet išgirdau apie Užimtumo tarnybos teikiamą paramą pradedantiesiems savo verslą. Pati parengiau paraišką ir gavau finansavimą“, – apie svarbią pagalbą verslo pradžiai pasakojo D. Blažienė.

Pasak moters, pasinaudojusi parama ji įsigijo papildomos įrangos, kuri leidžia produkciją gaminti sparčiau, kombinuoti skirtingas technologijas, naudoti mažiau rankų darbo.

Tai buvo ne vienintelė pagalba, kurią Danutė gavo atidariusi savo įmonę – verslininkė taip pat pasinaudojo ir Utenos rajono savivaldybės teikiama parama smulkiesiems verslininkams.

„Visuomet sakau, kad reikia skatinti ir duoti meškerę, o ne nupirkti žmogui žuvies. Kiekviena tokia priemonė yra labai tikslinga ir naudinga“, – kalbėjo moteris.

Danutė ne tik pozityviai nusiteikusi dėl savo verslo ateities, bet ir gali paskatinti kitus kuriančius bei svajojančius apie savo verslą: „Viena draugė man yra pasakiusi: „Tu labai drąsi moteris.“ Dažniausiai būna, jog verslauti žmonės pradeda būdami labai jauni – jie nebijo rizikuoti, jų bendravimo ratas yra platesnis. O kai esi sukaupęs patirties, būtent ja ir turi naudotis: ieškoti savyje, kaip gali atrasti savo klientą, priimti užsakymą, parduoti gaminį.“

Straipsnis parengtas pagal Utenos miesto vietos veiklos grupės įgyvendinamą projektą „Bendros verslumo iniciatyvos“, kurį finansuoja Europos socialinis fondas.

Verslo steigimo ir paramos galimybių temomis konsultuoja Utenos miesto vietos veiklos grupės specialistai, įsikūrę adresu: J. Basanavičiaus g. 56, Utena (II aukštas). Susisiekti galima el. paštu utenosmvvg@gmail.com arba telefonu 8 687 43 809.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas