Po apklausos paaiškėjo, kad SBA gamybos įmonių darbuotojai nori skiepytis

Atsiradus galimybei nuo koronaviruso skiepytis didelių įmonių darbuotojams, SBA grupė operatyviai klausė pusketvirto tūkstančio kolegų didžiausiose baldų ir tekstilės gamybos įmonėse, kuriose dirba daugiau nei 100 darbuotojų. Didžioji dalis dalyvavusių apklausoje pareiškė norą būti paskiepyti. Gavus sutikimus parengti sąrašai, kurie jau teikiami miestų ir rajonų savivaldybėms, organizuojančioms vakcinaciją.

„Susumavus maždaug iš dviejų trečdalių darbuotojų gautus atsakymus paaiškėjo, kad skiepytis nori 55 procentai. Rezultatas nenustebino, nes tiek darbuotojus, tiek verslus išvargino metus besitęsianti nuolatinė įtampa dėl plintančio koronaviruso ir baimės užsikrėsti bei užkrėsti kitus. Kaip ir tikėjomės, darbuotojų sąmoningumas, rūpestis savo ir artimųjų sveikata bei pasitikėjimas mokslu nugali mitus ar baimes“, – teigė SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė.

Apklausos dėl skiepijimosi atliktos didžiausiose SBA gamybos įmonėse penkiose savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Šilutės, Utenos ir Visagino. Suformuoti sąrašai jau perduodami šių savivaldybių vakcinacijos koordinatoriams.

„Tūkstančių žmonių skiepijimas nemenkas iššūkis, tačiau aktyviai rengiamės jau kurį laiką, kad šis procesas mūsų įmonėse vyktų kuo sklandžiau. Vakcinaciją siūlysime organizuoti taip, kad darbuotojai, po skiepo pajutę galimą šalutinį poveikį, turėtų galimybę ilsėtis“, – sakė J.Grašienė.

Pasak jos, pasiskiepijus visiems norintiems, tikimasi, kad įmonėse pavyks suformuoti kolektyvinį imunitetą. Ypač turint omenyje, kad dalis žmonių jau yra pasiskiepiję, o dalis darbuotojų ligą jau ligą sėkmingai įveikė bei įgijo natūralų imunitetą.

Pasiskiepijus darbuotojams, iki šiol galiojančios apsaugos priemonės įmonėse išliks ir toliau. Šiuo metu privalomos veido kaukės, dažnai dezinfekuojami paviršiai, ateinančių į darbą sveikata tikrinama termovizoriais, ribojami kontaktai, susitikimai dažniausiai vyksta nuotoliniu būdu, pietų ir poilsio pertraukos organizuojamos nedidelėms darbuotojų grupėms, kad jie nesibūriuotų.

Galimybę skiepytis didelėms, daugiau nei 100 darbuotojų turinčioms įmonėms suteikė Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama paspartinti procesą. Darbuotojai galės rinktis, kuria vakcina skiepytis, o vakcinavimas yra savanoriškas ir nemokamas. Sprendimus dėl skiepijimo didelėse įmonėse ar organizacijose priima savivaldybių vakcinavimo koordinatoriai. Procedūros galės vykti ir vakcinacijos centruose, ir pačiose įmonėse, suderinus tinkamą laiką. Didelių įmonių darbuotojai bus skiepijami, jei lieka vakcinos arba nebeatsiranda norinčių skiepytis kitose prioritetinėse grupėse.

SBA koncerno inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas