Nuosavas verslas – misija įmanoma

Visi turime svajonių. Vieni svajoja apie gerą sveikatą, kiti asmeninį gyvenimą, o dar kiti kuria svajones apie nuosavą verslą ir savirealizaciją. Tik tam, kad svajonės būtų įgyvendinamos, reikia turėti užsispyrimo siekiant savo tikslo bei viziją ir aiškiai sudėliotą verslo planą, nuo ko pradėti ir kaip tai padaryti. Apie svajonės išsipildymą ir verslo kūrimą ir kalbėjomės su UAB „Vezuvis“ direktore bei savininke Inga Gudėniene.

Inga, sakykite, nuo ko viskas prasidėjo?

UAB „Vezuvis“ buvo įsteigta 2016 metais ir savo veiklą vykdė UAB Aukštaitijos verslo centras, kuris yra įsikūręs Ignalinos rajone, Palūšės kaime, patalpose. 2018 metais pagal Ignalinos rajono kaimo plėtros strategiją įmonė gavo paramą projektui „UAB „Vezuvis“ verslo plėtra“ ir pradėjo pramoninių robotų vakuuminių sistemų dalių gamybos kelionę. Praėjus keleriems metams, veikla buvo pristabdyta, įmonė keitė verslo kryptį – keitėsi vadovai. Šių metų liepos mėnesį įmonė buvo parduota ir prie jos vairo atsistojau aš.

Ar ir toliau užsiimate pramoninių robotų gamyba?

Ne, man įsigijus įmonę veikla buvo atnaujinta, bet absoliučiai pakeista verslo kryptis. Šiuo metu UAB „Vezuvis“ ne tik teikia visapusiškas konsultavimo paslaugas, apimančias projektus, skirtus Nacionalinei Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos paramai gauti (NMA, VSF2, VVG), bet ir tarpininkauja projektų finansavimo klausimais su finansų įstaigomis bei kitomis vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis dėl projektų įgyvendinimo.

Teikiate konsultacijas apie savo verslo kūrimą?

Pirmiausia konsultuojame jaunus būsimus verslininkus. Konsultacijų metu išryškėja konkrečiam būsimam verslui geriausia juridinė forma – mažoji bendrija, viešoji įstaiga, uždaroji akcinė bendrovė ar individuali įmonė. Išsigryninus juridinio asmens formą, mes padedame ją įsiteigti. Patariame ir konsultuojame kitais su verslo kūrimu, likvidavimu susijusiais klausimais. Žinoma, galime padėti ir jau veikiančioms įmonėms su esamais ar būsimais projektais.

Projektai finansavimui gauti. Kas tai?

Mes jau gyvename Vakarų pasaulyje, kur tiek jauni, tiek esami verslai yra skatinami įvairiomis formomis. Dar ne visi žino, kad sugalvojus verslo idėją, jai įgyvendinti yra sukurta daug įvairių struktūrinių paramos fondų. Pavyzdžiui, šiuo metu didelis dėmesys ir finansavimas yra skiriamas išjudinti ir kurti verslui gyvenantiems kaimiškosiose vietovėse. Tačiau viską žinoti, tuo labiau nuo ko pradėti, kaip rašyti projektą, kur ir pagal kokią programą ar kvietimą pateikti paraišką, kaip jį tinkamai įgyvendinti, tai darant pirmą kartą nėra taip paprasta, todėl į pagalbą ateiname mes, energinga ir profesionali komanda, kurioje dirba žmonės, turintys ilgametę projektų rašymo patirtį, žmonės, kurie dirbo finansų įstaigose ir kurie buvo iš arti prisilietę prie projekto įgyvendinimo.

Kas į Jus gali kreiptis?

Mano, kaip vadovės, tikslas buvo sutelkti tokį konsultavimo paslaugų tinklą, kuris apimtų visas konsultavimo, tarpininkavimo bei bendradarbiavimo paslaugas, t. y. nuo įmonės ar kitos teisinės formos įregistravimo iki verslo plėtros siekiant gauti finansinę paskatą iki to projekto priežiūros įgyvendinimo laikotarpiu.

Iš esmės galime padėti visiems galvojantiems apie savo verslą ir nežinantiems, nuo ko pradėti. Bendradarbiaujame ir su NT brokeriais, turto vertinimo agentūra MB „Bonada“, finansų įstaigomis ir kitomis vyriausybinėmis bei nevyriausybinėmis institucijomis ir organizacijomis, padedančiomis išspręsti tiek juridinius, tiek kitus klausimus neapkraunant papildomais rūpesčiais mūsų kliento. Taigi, į mus gali kreiptis tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, taip pat ūkininkai, bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

Žinau, kad už savo verslo pradžią norite padėkoti…

Esu kilusi iš Ignalinos ir savo profesinę karjerą pradėjau Ignalinos kredito unijoje (IKU). Unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė manyje įžvelgė potencialą ir perspektyvą. Ji suteikė galimybę mokytis, tobulėti ir įgauti neįkainojamos patirties. Už didžiulį žinių bagažą, motyvaciją siekti savo tikslo esu dėkinga ir IKU administracijos vadovo pavaduotojai Rolandai Petrulėnienei, kuri skyrė laiko, kad perduotų savo žinias, įkvėpė pasitikėjimo savimi, motyvavo tobulėti finansinių paslaugų srityje, ir IKU Utenos skyriaus vadovei Laimai Malinauskienei, kuri leido suprasti, kad viskas, ką darai dėl kitų, gali ne tik atnešti finansinės naudos tau, bet suteikti vidinio pasitenkinimo ir begalinio džiaugsmo už tuos, kuriems sėkmingai pavyko pasiekti savo tikslą.

IKU susipažinau su begale nuostabių ir protingų žmonių, kurie pakeitė mano supratimą apie verslą, jo teikiamą naudą ne tik bendruomenei, kurioje jis yra vykdomas, bet ir į kitus aspektus. Skatino siekį, norą tobulėti ir savirealizaciją. Vieni iš jų, patys geriausi savo sričių profesionalai, kuriuos iki dabar laikau savo mentoriais, autoritetais, yra verslininkai Linas Perveneckas ir Vaidotas Petronis. Kartu su UAB Aukštaitijos verslo centru įgyvendindama projektus, turėjau galimybę iš arti susipažinti su verslo kūrimu, idėjų generavimu, galėjau stebėti, mokytis ir kaupti žinias, kaip šie, Vilniuje gyvenantys, bet savo krašto nepamiršę žmonės, mano akimis, padarė stebuklą. Jie prikėlė buvusį Lietuvos pašto pastatą Palūšėje, kuriame šiuo metu veikia verslo inkubatorius, vykdomi mokymai bei socialinė iniciatyva, teikiamos apgyvendinimo ir kitos paslaugos kartu su „Žvejo krantu“.

Ačiū Jums visiems už visas man suteiktas galimybes tobulėti, už galimybę stebėti ir augti kaip asmenybei. Jūsų dėka aš užaugau, tapau profesionalia savo srities specialiste ir esu pasirengusi eiti pirmyn kartu su UAB „Vezuvis“!

Dėl konsultacijų galima kreiptis ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais, po darbo valandų – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę – el. paštu vezuvis@outlook.com arba tel. 8 618 73 172. Daugiau informacijos www.vezuvis.lt.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Martynas VAINIUS.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas