SPA procedūrų nauda psichologinei savijautai

Kalbant apie spa procedūrų naudas, daugelis žmonių išskiria privalumus fizinei sveikatai. Yra žinoma, jog SPA procedūros stiprina širdies ir kraujotakos sistemą bei imunitetą, šalina toksinus iš organizmo, gerina odos, plaukų, nagų būklę ir dar daugiau. Tačiau SPA procedūros ne ką mažiau teigiamai veikia ir mūsų psichologinę savijautą. Apsilankymas SPA centre, kaip Birštonas Vytautas SPA, gali ne tik padėti pagerinti fizinę būklę, tačiau ir atgaivinti protą ir dvasią. Šiame straipsnyje detaliau aptarsime, kaip spa procedūros gali holistiniu būdu teigiamai paveikti mūsų kūnus.

Svarbiausia – intencija ir tikėjimas

Lankymosi SPA nauda didele dalimi priklauso nuo mūsų požiūrio. Jeigu vykdami į SPA užsibrėžiame ketinimą pailsinti savo protą, atgauti jėgas ir pasisemti energijos – tikėtina, jog tą ir patirsime. Kuo tai pagrįsta? Visų pirma, minčių galia – mūsų intencijos turi didelę jėgą. Taip pat įtakos turi ir tikėjimas SPA nauda: jei mes esame įsitikinę, kad spa procedūros yra naudingos mūsų savijautai, psichologinei būklei – gauname atitinkamą rezultatą. O jei manysime, kad SPA procedūros neturi jokios naudos, tikėtina, jog tos naudos ir nepatirsime.

Žinoma, SPA procedūrų nauda psichologinei būklei nėra tik tikėjimo klausimas – įvairūs tyrimai patvirtina, jog buvimas SPA centruose išties teigiamai veikia mūsų savijautą. SPA centruose mes patenkame į atpalaiduojančią, raminančią atmosferą, o įvairių procedūrų veikiami mūsų kūnai dėl raumenų atsipalaidavimo ir hormoninės sistemos reakcijų atitinkamai paveikia ir mūsų psichologinę savijautą.

Įtakos turi ir kokybiškas laikas, būnant su savimi

Buvimas SPA centruose ir mėgavimasis SPA procedūromis suteikia galimybę pabūti su savimi. Rami ir atpalaiduojanti SPA centrų erdvė leidžia apmąstyti savo kasdienybę, atsiriboti nuo įprastos rutinos, technologijų ir buities įsipareigojimų. Taigi SPA procedūrų teigiamas poveikis mūsų psichologinei savijautai pasireiškia ir dėl buvimo su savimi. Kada sulėtiname savo mąstymą, pakeičiame aplinką, galime atrasti netikėtų sprendimų į užsitęsusias problemas, prasmingų įžvalgų apie savo patirtis, vertingų idėjų. Laiko apmąstymams trūkumas yra didelė šiuolaikinio pasaulio problema, o būtent SPA centruose galime išnaudoti galimybę apmąstyti tai, kas mums yra svarbu.

Kitų žmonių reikšmė ir prisilietimo svarba

Žmogus yra sociali būtybė, tad tik patirdami kontaktą su kitais žmonėmis galime užsitikrinti savo psichologinės sveikatos gerovę. Lankydamiesi SPA centruose mes ne tik galime sustiprinti ryšį su artimaisiais (jeigu vykstame į SPA ne vieni), tačiau ir susipažinti su naujais žmonėmis. Tačiau net jei ir būdami SPA centre neužmegsite naujų pažinčių, jūsų psichologinei sveikatai teigiamos įtakos turės ir SPA procedūrų metu patiriamas žmogiškas kontaktas (pavyzdžiui, masažo specialisto prisilietimai). Tyrimai rodo, kad jaučiant kito žmogaus prisilietimą sumažėja širdies susitraukimų dažnis, kortizolio („streso hormono“) išsiskyrimas. Ne veltui žmogaus prisilietimas yra laikomas potencialiai viena veiksmingiausių gydomųjų terapijų. Be to, SPA procedūrų metu specialistas visą dėmesį skiria jums, o kito žmogaus dėmesio patyrimas teigiamai veikia mūsų psichiką.

„Atpalaiduoja protą, kūną, dvasią“ – ne tik skambus šūkis

Taigi SPA centrų aprašymuose išryškėjančios frazės, jog spa procedūros „atpalaiduoja protą, kūną, dvasią“ – nėra tiesiog reklaminis triukas. Žmonės, išbandę SPA malonumus, neretai pirmiausia kalba apie pagerėjusią psichologinę savijautą, ir tai nėra atsitiktinumas. SPA procedūros išties turi didelę galią nuraminti mūsų psichiką ir pagerinti nuotaiką. Kaip ir minėta, svarbiausia – tikėjimas, išankstinių neigiamų nuostatų atsikratymas ir leidimas sau patirti SPA malonumus.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas