Prieš magnetinio rezonanso tyrimą pirkti vienkartinių drabužių neprivaloma

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) nuolat sulaukia gyventojų skundų ir komentarų dėl to, kad diagnostikos centruose prieš atliekant magnetinio rezonanso tyrimus (MRT) pacientams ne pasirinktinai siūloma, bet primygtinai nurodoma nusipirkti tyrimo metu naudojamų vienkartinių drabužių.

Taip pat skundžiamasi, kad šių centrų darbuotojai be reikalo siūlo pacientams už savo pinigus įsigyti tyrimo vaizdo kopiją, nors gydytojas siuntime nenurodo, kad ši kopija yra reikalinga. Kaip teigia besiskundžiantieji, jei pacientas išvardytų dalykų įsigyti atsisako, sulaukiama darbuotojų nepasitenkinimo.
Panevėžio TLK kreipėsi į vienos iš didžiausių medicininės radiologinės diagnostikos paslaugas teikiančių įstaigų administraciją ir paprašė atsakyti, kaip šioje įstaigoje užtikrinamos PSD apdraustų pacientų, turinčių gydytojo siuntimą atlikti MRT, teisės nemokamai gauti šį tyrimą. Taip pat įspėta, kad diagnostikos centrų darbuotojai turėtų paaiškinti pacientams, kad vienkartinių drabužių ir tyrimo vaizdo kopijų pirkimas nėra būtinas.
Panevėžio TLK primena, kad su gydytojo siuntimu privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudusiems asmenims, atvykusiems atlikti MRT, papildomai mokėti nereikia – tyrimas apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, jam reikalingų medžiagų ir priemonių išlaidos yra įskaičiuotos į bendrą tyrimo atlikimo kainą. Taigi pacientams, atitinkantiems aukščiau įvardytas sąlygas, ligonių kasų kompensuojamas MRT tyrimas privalo būti atliktas ir neįsigijus vienkartinių drabužių. Gydytojui siuntime nurodžius siunčiančiai įstaigai pateikti tyrimo vaizdo kopiją, už ją pacientui taip pat mokėti nereikia. Už kopiją mokama tuo atveju, jei pats pacientas pageidauja ją turėti. Tik reikėtų atminti, kad savarankiškai įvertinti to, kas yra kopijoje, be specialisto pagalbos vargu, ar pavyks. Tad pirkti šį vaizdo įrašą ir padėti į stalčių tikrai neverta. Magnetinio rezonanso tyrimo atsakymas pagal galiojančią tvarką yra perduodamas siuntusiam gydytojui, pacientui atsakymo gavimu rūpintis nereikia.
Įstaigos, į kurią kreipėsi Panevėžio TLK, atstovas teigia, kad greta magnetinio rezonanso tomografijos paslaugų yra teikiamos ir pacientams siūlomos laisvai pasirenkamos (papildomos) paslaugos – galimybė įsigyti ir dėvėti vienkartinius drabužius tyrimo metu ar tyrimo vaizdų surinkimas ir įrašymas į keičiamą laikmeną – USB atmintinę. Šias papildomas paslaugas įstaiga sako rekomenduojanti įsigyti visiems pacientams dėl pačių pacientų patogumo ir naudos. Tvirtinama, kad pacientams išaiškinama, jog tai yra laisvai pasirenkamos papildomos paslaugos, kurios nėra būtinos, bet kurias diagnostikos centrai, pacientui sutikus, gali teikti savo nuožiūra.
Patikinta, kad informacija apie papildomas paslaugas pacientams yra teikiama ir žodžiu, ir raštu – diagnostikos centruose esančiose vidaus tvarkos taisyklėse. Tie pacientai, kurie pageidauja įsigyti papildomų paslaugų, savo sutikimą patvirtina parašu sutikime-klausimyne prieš atliekamą MRT tyrimą.
MRT atliekančios įstaigos atstovas Panevėžio TLK užtikrino, kad PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamos paslaugos teikiamos visiems pacientams, kurie kreipiasi į įstaigą ir atitinka teisės aktuose nurodytus reikalavimus gauti tokias paslaugas nepriklausomai nuo įsigyjamų papildomų paslaugų. Taip pat teigta, kad užtikrinamas ir visų tyrimui atlikti būtinų priemonių ir medžiagų naudojimas, kad iš pacientų, turinčių teisę į PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas, nebūtų imamos priemokos, kad tyrimo vaizdai būtų pateikiami nemokamai, jei siuntime yra nurodytas gydytojo prašymas kartu su tyrimo aprašymu pateikti ir tyrimo vaizdus.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas