Perspektyvų paroda atkeliavo į Panevėžio TLK

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto menininkų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs”. Jau trečius metus vykstantis projektas siekia atkreipti visuomenės dėmesį į pavojingomis ligomis sergančius žmones, mažinti socialinę atskirtį ir stereotipus.

Pasak šio projekto kuratorės Gintarės Gudaitienės, pirmą kartą toks meno projektas inicijuotas 2014 m., kai 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių, įkvėpti pacientų istorijų, savo darbais siekė parodyti hepatito C poveikį žmogui iš sergančio žmogaus perspektyvos ir, pasitelkę meno kalbą, didinti žinomumą apie šią infekciją. Lietuvos menininkų darbų paroda, kurioje pavaizduotos Lietuvos pacientų ligos istorijos, eksponuota Tarptautiniame kepenų ligų (EASL) kongrese.
Prieš porą metų į kvietimą prisidėti prie projekto „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš” atsiliepė 16 menininkų iš VDA Kauno fakulteto. Ši iniciatyva buvo įgyvendinta kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų profesoriais ir gydytojais, padėjusiais pacientams ir menininkams suprasti ligą bei meno kalba parodyti sergančiojo emocijų spektrą – nuo baimės ir nevilties iki tikėjimo, kad galima pasveikti.
Pernai, kaip šio projekto tęsinys, inicijuotas naujas projektas „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs”. Jo rezultatas – meninėmis raiškos priemonėmis vaizduojamos pasveikusiųjų nuo hepatito C emocijos: begalinis džiaugsmas, optimizmas, pasitikėjimas ir visiškai pasikeitusi gyvenimo kokybė. Projekte dalyvavo 17 menininkų iš VDA Kauno fakulteto, LSMU Kauno klinikų gydytojai ir nuo hepatito C pasveikę pacientai.
Panevėžio TLK patalpose eksponuojama dvylika 2016 m. projekto darbų. Paroda, į Panevėžį atkeliavusi iš Kauno TLK, įstaigoje veiks iki kovo mėn. 29 d., vėliau ji keliaus į Šiaulių TLK ir Klaipėdos TLK.

Panevėžio TLK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas