Gimdyvės pasitiki Utenos ligonine – gimdymų tik daugėja

VšĮ Utenos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos sektoriaus darbuotojai per 2016 metus sulaukė 298 gimdyvių, čia gimdo moterys ne tik iš Utenos bei rajono, bet ir iš aplinkinių miestų – Anykščių, Zarasų, Ignalinos, Rokiškio bei Molėtų. Šiais metais iki spalio 19 dienos jau gimė 256 naujagimiai, 103 gimdyvės buvo iš kitų rajonų. Šviesiose, erdviose bei moderniai įrengtose palatose jauku ir mamai, ir naujagimiui, o rudens pradžioje pelnytas Naujagimiui palankios ligoninės statusas leidžia užtikrinti, kad į pasaulį atkeliavęs mažylis, esant galimybei, visada bus su mama ir maitinamas tik mamos pienu.

Platus paslaugų spektras Utenos miestas yra Utenos apskrities centras, todėl iš visų šiai apskričiai priklausančių rajonų galima jį pasiekti patogiai ir greitai. Tai itin svarbu, kai reikia skubėti į pasaulį beldžiantis naujai gyvybei. Vis daugiau būsimų mamų iš Rokiškio gimdymui renkasi Utenos ligoninę. Uteną nuo Rokiškio skiria kiek daugiau nei 60 kilometrų ir kelionė į ligoninę trunka iki valandos. Gal todėl, remiantis statistiniais duomenimis, gimdymų Utenos ligoninėje tik daugėja, o nemažai gimdyvių – iš aplinkinių miestų, kurių ligoninėse nebėra gimdymo skyrių.

Utenos ligoninėje teikiamos antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugos, todėl, kaip pabrėžė Akušerijos ir ginekologijos sektoriaus vyr. ordinatorė gydytoja akušerė-ginekologė Jovita Šapolienė, besilaukiančios moterys iš Utenos ir kitų rajonų gali būti siunčiamos čia atlikti pirmo bei antro trimestro vaisiaus ultragarso tyrimus, prieš gimdymą – ir B grupės streptokoko tyrimą, taip pat gali apžiūrėti skyrių, gimdyklą, palatas ir pasvarstyti, ar norėtų čia gimdyti. „Mes laba džiaugiamės, kad galime priimti ne tik uteniškes, bet ir aplinkinių rajonų moteris bei atlikti reikalingus tyrimus. Nėščiosios gali registruotis ginekologo konsultacijai paskambinusios Konsultacinės poliklinikos registratūros telefonu (8 389) 63 861 ir mes priimame visas norinčias, – sakė J. Šapolienė. – Pasinaudoję Šveicarų projektu turime oderniausią,didžiosioms Vilniaus ar Kauno ligoninėms prilygstančią įrangą, patogias, suremontuotas, šviesias palatas ir kvalifikuotą personalą, baigusį visus reikalingus naujausius tiek akušerijos, tiek žindymo mokymus, kad galėtumėme suteikti visą reikalingą ir kvalifikuotą pagalbą.” Pasak gydytojos, Utenos ligoninės konsultacinėje poliklinikoje konsultuojama ir kitais ginekologiniais klausimais, o skyriuje atliekamos gimdos abrazijos, gimdos kaklelio konizacijos, histeroskopinės, laparoskopinės, vaginalinės, makšties plastinės ir laparotominės operacijos.

Naujagimiui – viskas, kas geriausia
Skyriuje yra 13 lovų, išskirstytų po jaukias, patogias vienvietes ir dvivietes palatas, kurių kiekviena turi dušą ir tualetą. Čia taip pat yra mokama šeimyninė palata, kurioje su ką tik gimusiu vaikeliu bei mama visą parą gali pasilikti ir tėtis. Anot vyr. ordinatorės, ši palata kainuoja 15 eurų parai ir yra tikrai populiari bei itin naudojama.

Kadangi Utenos ligoninė pelnė Naujagimiui palankios ligoninės statusą, čia yra vadovaujamasi dešimčia žingsnelių, kurių laikymasis padeda vykdyti reikalavimus, keliamus šį vardą turinčiai ligoninei. Akušerijos ir ginekologijos sektoriaus darbuotojų pareiga yra suteikti pagimdžiusiai moteriai visą informaciją, kad ji galėtų kuo taisyklingiau ir ilgiau maitinti vaikutį. Ką tik gimęs naujagimis, jei galimybės leidžia, J. Šapolienės teigimu, iškart dedamas pagimdžiusiai moteriai ant krūtinės, o ligoninėje mama ir kūdikis visada būna kartu. Nepatariama kūdikiui duoti nei mišinukų, nei žinduko, kad vaikutis kuo greičiau išmoktų taisyklingai žįsti. Kol šviežiai iškepta mama su naujagimiu guli ligoninėje, stengiamasi išmokyti ją taisyklingai pridėti kūdikį prie krūties, duodant valgyti vaikučiui tiek, kiek jis nori, ir tada, kai nori, nesilaikant jokio režimo. Išvykus iš ligoninės, moterims duodami kontaktai kitų mamų, su kuriomis jos gali pasitarti iškilus bet kokių sunkumų ar neaiškumų.

Atsiliepimai – tik geri
Aplankytos palatose įsikūrusios ką tik pagimdžiusios mamytės apie Utenos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos sektoriaus personalą ir ligoninės sąlygas šnekėjo tik teigiamai.

Agnė, Rokiškis. Man viskas labai patiko. Jaučiausi labai drąsiai, nors atėjau gimdyti be jokios patirties, nežinojau, nei kas, nei kaip. Palaikymas buvo didžiulis. Sulaukiau patarimų ir pagalbos, nereikėjo net prašyti. Gavau labai daug patarimų dėl vaikelio maitinimo, nes atėjau nieko nemokėdama.

Gitana, Molėtai. Skyriaus gydytojos ir seselės labai draugiškos, priėmė gerai. Palatos čia patogios ir jaukios. Mano vaikutis tik gimęs nevalgė iš krūties, todėl sulaukiau pagalbos, mane pamokė ir patarė, todėl dabar viskas gerai – jau valgome.

Eglė, Utenos rajonas. Paskutinį kartą gimdžiau prieš vienuolika metų, todėl galiu drąsiai pasakyti, jog sąlygos labai pagerėjo. Personalas puikus, visada gali kreiptis, visada padeda. Gydytojai – labai malonūs. Palatose viskas patogu, vietoje – ir apsiprausti galima, ir šaldytuvas yra. Kai galiu lyginti, kaip buvo anksčiau ir kaip yra dabar, tikrai labai skiriasi.

Vita, Anykščių rajonas. Esu tikrai patenkinta. Nors galvojome važiuoti į Vilnių, visgi pasirinkome Uteną, kuri yra arčiau namų. Be to, girdėjome gerų atsiliepimų apie čia dirbančius gydytojus, kelios draugės čia gimdė ir taip pat atsiliepė teigiamai.

Konsultacinės poliklinikos telefono numeris registruotis būsimoms mamoms (8 389) 63 861

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas