Utenoje viešėjo Amerikos beisbolo legendos

Birželio 23-ią dieną „Saulės” gimnazijos stadione tvyrojo amerikietiška dvasia. Nekantriai mindžikuojantys Utenos beisbolo kubo „Vėtra” (treneris Justinas Raupėnas) beisbolininkai laukė momento, kada pagaliau galės susipažinti su garbingais svečiais – Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasados kvietimu į Lietuvą atvykusia beisbolo žvaigžde Barry Larkin ir buvusiu beisbolo profesionalu Joseph Logan.

Gimnazijos direktorius, Utenos beisbolo kubo „Vėtra” prezidentas Valentinas Bubulis portalui udiena.lt sakė, kad tokių žymių svečių mokykla dar nebuvo sulaukusi. „Lietuva – krepšinio šalis, turinti legendinį krepšininką Arvydą Sabonį. Šiandien čia viešintis Barry Larkin yra daugybę kartų žymesnis už A. Sabonį, tik ne krepšinio, o beisbolo pasaulyje”, – kalbėjo V. Bubulis.
Utenos miestas žymiems sportininkams buvo paskutinė stotelė, prieš tai jie lankėsi Vilniuje, Kaune ir Radviliškyje. Pirmą treniruotę profesionalai surengė Lietuvos beisbolo rinktinei, o po jos, pailsėję ir pasistiprinę specialiai paruoštais amerikietiškais užkandžiais, šios sporto šakos subtilybių mokė jaunuosius „Vėtros” 13–15 metų beisbolininkus.
B. Larkin su kolega J. Logan Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Sportininkai džiaugėsi itin šiltu priėmimu ir sakė, kad atvykimas į mūsų šalį jiems buvo puiki patirtis. „Lietuva – labai graži šalis, joje gyvenantys žmonės – nuostabūs, restoranai – fantastiški”, – gražių žodžių negailėjo B. Larkin ir prisipažino, kad iki šiol apie Lietuvą buvo labai mažai girdėjęs.
Renginio, vienijančio Lietuvos ir Amerikos tautas, idėjos autorė, JAV ambasados kultūros atašė Sarah J. Talalay vos atvykusi į Lietuvą pradėjo domėtis jos istorija. „Perskaičiusi vieną knygą sužinojau, kad žymus lakūnas, Amerikos lietuvis Steponas Darius svajojo pamatyti Amerikos ir Lietuvos bendruomenes kartu žaidžiančias beisbolą. Džiaugiuosi, kad galėjau prisidėti prie šios svajonės įgyvendinimo”, – sakė susitikimo organizatorė, gimusi beisbolo mylėtojų šeimoje.
Po treniruotės JAV ambasados Viešųjų ryšių skyriaus koordinatorius Tadas Stanaitis įteikė vaikams simbolinių dovanų, o Amerikos beisbolo dievaičiai raitė savo parašus ant kamuoliukų, kepuraičių ir mielai pozavo bendroms nuotraukoms.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas