Pagerbti futbolininkai, vėl pelnę medalius po trijų dešimtmečių

Utenos rajono savivaldybėje pagerbti Utenos „Utenio” futbolo komanda, kuri 2014 metų Lietuvos futbolo federacijos I lygos čempionate laimėjo bronzos medalius. Sportininkus ir jų trenerius pagerbė rajono valdžia, įteikusi padėkas už sportinius pasiekimus ir Utenos miesto vardo garsinimą šalyje.

Nuo prieškario besitęsiančioje Utenos „Utenio” istorijoje netrūko nei skambių pergalių, nei skaudžių nuopuolių.
Šiemet atgimęs Utenos „Utenis” po kelių metų pertraukos vėl dalyvavo antrosios pagal pajėgumą šalies futbolo pirmenybių pakopos – Lietuvos futbolo federacijos pirmosios lygos – varžybose. Sugrįžimas uteniškiams pavyko puikiai – „Utenis” iškovojo trečiąją vietą ir bronzos medalius.
Medalius per ilgą savo istoriją Utenos klubas yra iškovojęs ne kartą. Tiesa, dar sovietmečio laikais, kai dažnai keitusi pavadinimus antroji Lietuvos čempionato pajėgumo pakopa būdavo suskirstyta į zonas ar pogrupius.
Ne mažiau vertingus, kaip ir šiais metais, medalius „Utenis” yra iškovojęs 1973-iaisiais ir 1977-aisiais, tapęs visų A klasės zonų nugalėtoju, 1975-aisiais, tarp visų A klasės komandų užėmęs antrąją vietą, 1954-aisiais zonų nugalėtojų turnyre užėmęs trečiąją vietą, 1978-aisiais ir 1983-iasiais, laimėjęs „Nemuno” pogrupio turnyrą.
Devynis kartus „Utenis” yra žaidęs aukščiausiame Lietuvos pirmenybių divizione. Pirmą kartą tai buvo prieškaryje, 1935 metais, kai šalies komandos buvo suskirstytos į apygardas, o vėliau apygardų turnyrų laimėtojai varžėsi dėl stipriausios šalies ekipos vardo.
Tąkart „Utenis” tesužaidė tik vienerias rungtynes, nusileido Ukmergės komandai 0:1 ir apygardos pirmenybėse pasidalijo 5-6 vietomis.
LSSR aukščiausioje lygoje „Utenis” žaidė 1974, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1986, ir 1987 metais. Aukščiausiai per savo istoriją „Utenis” užkopė 1984-aisiais, kai tapo septinta pagal pajėgumą Lietuvos komandą (neįskaičiuojant Vilniaus „Žalgirio” ir Klaipėdos „Atlanto”, žaidusių SSRS pirmenybėse).
Dar daugiau pasiekę uteniškiai yra „Tiesos” (dabar – LFF) taurės turnyre. 1977 metais „Utenis” pateko į šio turnyro pusfinalį ir jame lygioje kovoje 0:1 nusileido Klaipėdos „Granitui”.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Utenos klubas niekada nežaidė elitiniame šalies divizione, o ir antrajame pagal pajėgumą ešelone aukštų vietų nepasiekdavo, neretai nusirisdavo į trečiąjį.
Šiais metais atgimęs Utenos „Utenis” vėl gali didžiuotis sėkme ir džiaugtis iškovotais bronzos medaliais. Už jų triūsą dėkojęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas įvertino šį sportininkų nuopelną ir pagyrė, kad jau pirmaisiais metais pasiekti ypač aukšti rezultatai. „Utenio” klubo direktorius Artūras Gimžauskas teigė, kad šie metai buvę įdomūs, tačiau sunkesni, nei tikėtasi. „Mus įpareigoja mero žodžiai: nesukti šunkeliais, o eiti tiesiai. To sieksime ir ateityje”, – pažadėjo A. Gimžauskas, merui A. Katinui įteikdamas medalį ir iškovotą taurę, kuri, tikimasi, mūsų mieste atras garbingą vietą.
„Utenos dienos” inf., V. Ridiko nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas