„Lietuvos rytą“ patiesę „Juventus“ krepšininkai iškovojo istorinę pergalę

Paskutiniąją sausio dieną Utenos klubo krepšininkai po finalinio Lietuvos krepšinio lygos rungtynių švilpuko nuskubėjo pas ištikimiausius sirgalius, o „Juventus” ekipa iškovojo vieną skambiausių pergalių komandos istorijoje. Antano Sireikos auklėtiniai namuose po pratęsimo 92:88 (19:16, 19:7, 23:19, 13:32, 18:14) palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą”.

Utenos komandai tai buvo pirmoji pergalė prieš „Lietuvos rytą” komandos istorijoje.
„Juventus” klubas susitikimą pradėjo spurtu 5:0, o po Sauliaus Kulviečio ir Egidijaus Dimšos metimų sužaidus keturias minutes aikštės šeimininkai jau turėjo septynių taškų pranašumą – 9:2. Daugiausiai baudų metimų dėka likus pusantros minutės vilniečiai sugebėjo sumažinti deficitą iki minimumo (16:17), tačiau Chavaughnas Lewisas dėjimu iš viršaus vėl padidino uteniškių persvarą – 19:16.
Antrajame kėlinyje „Juventus” gynyba ir toliau puikiai stabdė varžovų atakas, tad skirtumas ir toliau išliko panašus. Po Armino Urbučio dvitaškio su pražanga įpusėjus ketvirčiui Utenos ekipos atotrūkis pasiekė šešių taškų ribą (26:20), o netrukus Laurynas Samėnas baudų metimais pirmą kartą padidino „Juventus” persvarą iki dviženklės – 30:20. Per likusį laiką įspūdingai žiūrovų palaikomi uteniškiai tik dar labiau padidino atotrūkį ir įpusėjus mačui turėjo net penkiolikos taškų pranašumą – 38:23.
Trečiojo kėlinio pradžioje E. Dimša ir Edgaras Želionis buvo nubausti ketvirtosiomis asmeninėmis pražangomis, o tuo pasinaudoję vilniečiai kiek priartėjo – 29:41. Visgi netrukus tritaškius pataikė Laurynas Samėnas ir Spenceris Butterfieldas, du baudų metimus tiksliai realizavo A. Urbutis ir „Juventus” vėl šovė į priekį – 49:32. Likus porai minučių A. Urbutis dvitaškiu metimu pirmą kartą leido uteniškiams padidinti atotrūkį iki dvidešimties taškų ribos (59:39), o S. Butterfieldas jį dar labiau padidino – 61:39. Nors kėlinio pabaigoje vilniečiai pelnė tris taškus be atsako, prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus” toliau pirmavo – 61:42.
Ketvirtajame kėlinyje sužaidus minutę uteniškių persvara vėl pasiekė dvidešimties taškų ribą (64:44), tačiau Kšištofo Lavrinovičiaus ir Deivido Gailiaus tritaškiai nuo šio pranašumo netruko nupjauti šešis taškus – 64:50. Pelnę dar aštuonis taškus be atsako, vilniečiai įpusėjus kėliniui sumažino atsilikimą iki šešių taškų (58:64), o likus žaisti keturias minutes komandas jau skyrė vos trys taškai – 66:63. Likus žaisti dvi minutes rezultatas tapo lygus (70:70), toks pat jis išliko ir likus 27 sekundėms – 74:74. Paskutinė svečių ataka tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.
Pratęsimo metu ir vėl žibėjo S. Butterfieldas. Amerikietis iš pradžių pataikė itin sudėtingą tritaškį, o lemiamomis akimirkomis šaltakraujiškai realizavo baudų metimus. „Juventus” iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu 92:88.
Nugalėtojams 26 taškus pelnė Spenceris Butterfieldas, 13 – Arminas Urbutis, po 12 – Chavaughnas Lewisas ir Rolandas Alijevas, po 8 – Edgaras Želionis ir Egidijus Dimša, 7 – Laurynas Samėnas, 6 – Saulius Kulvietis.

Svečių gretose išsiskyrė Antanas Kavaliauskas bei Adas Juškevičius.