Lietuvos nacionalinėse rinktinėse – gausus būrys uteniškių

2021–2022-ųjų metų sezono pirmoje pusėje gausus būrys „Utenos Utenio“ žaidėjų sulaukė ypatingo pripažinimo. Net devynios Arūno Rastenio auklėtinės šiemet buvo kviestos stažuotis į įvairias Lietuvos futbolo rinktinės stovyklas, o kai kurios – net po kelis kartus.

„Skaičius nemažas, šį sezoną daugiausia pakvietė. Anksčiau būdavo mažiau – po 2–3, – sakė treneris A. Rastenis, pridurdamas, kad auklėtinių kvietimas atstovauti nacionalinėms komandoms paties nenustebino. – Manau, kad nei vienos merginos pakvietimas nebuvo staigmena. Visos pakviestos žaidėjos to nusipelnė“.

Savo žaidimu nacionalinės ekipos trenerius įtikino įprastai gynėjos pozicijoje rungtyniaujanti Gabija Gulijeva, į merginų iki 19-os metų amžiaus rinktinės stovyklą pakviesta pirmą kartą. Du kartus stovykloje stažavosi puolėja Barbora Žižniauskaitė, kuri šiuo metu nuomos pagrindais atstovauja Utenos ekipai.

 Net keturis kartus WU-19 rinktinės treneriai į stovyklą kvietė saugę Deimantę Bikutę, kuriai šiais metais taip pat pirmą kartą pavyko praverti nacionalinės komandos duris. O Taline vykusiame merginų iki 19-os metų amžiaus Baltijos taurės turnyre Deimantė gavo ir žaidybinio laiko.

Merginų iki 17-os metų amžiaus rinktinėje stažavosi net keturios A. Rastenio auklėtinės. Po tris kartus į rinktinės stovyklą buvo pakviestos saugė Neda Klezaitė ir nuomos pagrindais „Utenio“ vartus sauganti, bet Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ priklausanti Ineta Šukštulytė, kuri taip pat buvo pakviesta atstovauti Lietuvos moterų salės futbolo rinktinei.

Kartą patirties su geriausiomis šalies septyniolikmetėmis sėmėsi saugės pozicijoje rungtyniaujanti Kamilė Medvedeva ir „Švenčionių SC-Utenio“ komandos vartininkė bei nacionalinės komandos debiutantė Augustė Cvetkovaitė.

Savo šanso nacionalinėje komandoje sulaukė ir jaunosios „Utenio“ žaidėjos. Kartą į WU-15 rinktinės stovyklą buvo pakviesta vartininkė Karolina Daubaraitė, o tris – puolėja Ugnė Kvartūnaitė.

A. Rastenio manymu, rinktinės stovyklose sportininkės įgauna daugiau patirties, kuri praverčia ir klubiniame futbole. Kaip svarbiausias savybes, reikiamas turėti norint būti atrinktai tarp gabiausių savo kartos futbolininkių, treneris išskiria techniką bei kovingą charakterį.

„Utenos Utenio“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas