Garbingą mažojo finalo seriją „Juventus“ baigė nesėkme Vilniuje

Utenos „Juventus“ klubas dar sykį metė iššūkį Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui, tačiau Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) mažojo finalo seriją baigė nesėkmingai. Birželio 1 dieną Antano Sireikos komanda svečiuose 81:89 (24:25, 23:22, 12:21, 22:21) nusileido vilniečiams ir pralaimėjo seriją rezultatu 0:3.

Antrą sezoną iš eilės tarp keturių geriausių šalies čempionato ekipų patekę uteniškiai trijų mačų seriją pralaimėjo bendru vos 15 taškų skirtumu.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie spurtavo 10:4, tačiau po Lauryno Samėno tritaškio ir Edgaro Želionio metimo iš po krepšio uteniškių deficitas sumažėjo iki minimumo – 9:10. Įpusėjus kėliniui vilniečiai šiek tiek pabėgo (14:9), tačiau „Juventus” netrukus vėl kvėpavo į nugarą varžovams – 13:14. Kėlinio pabaigoje du tritaškius pataikė Kšištofas Lavrinovičius (25:22), bet tuo pačiu atsakė ir Chavaughnas Lewisas – 22:25. Kėlinį dvitaškiu baigė Martynas Linkevičius ir paliko „Lietuvos rytui” minimalų pranašumą – 25:24.

Antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo Egidijus Dimša ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė „Juventus” į priekį – 26:25. Vilniečiai atsakė penkiais taškais be atsako (30:26), bet Saulius Kulvietis sušvelnino atsilikimą baudų metimais – 28:30. Nors „Lietuvos rytas” buvo išsiveržęs į priekį (34:28), tačiau atkarpa 5:0 atsakė „Juventus” ir įpusėjus kėliniui atsiliko tik tašku – 33:34. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, vilniečiai pabėgo į priekį (43:37), tačiau du tolimus metimus smeigė Spenceris Butterfieldas – 45:47. Kėlinį tiksliais baudų metimais baigė E. Želionis ir prieš antrąją mačo dalį rezultatas buvo lygus – 47:47.

Po ilgosios pertraukos ir toliau vyko atkakli kova, o sužaidus kiek daugiau nei tris minutes „Juventus” turėjo dviejų taškų deficitą – 49:51. Uteniškiams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o spurtavę vilniečiai susikrovė 8 taškų pranašumą – 57:49. Po Artūro Gudaičio taiklaus baudos metimo vilniečiai pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (65:52) ir jį buvo padidinę iki 14 taškų (68:54), tačiau S. Butterfieldas tritaškiu atsilikimą sumažino – 68:57. Kėlinio pabaigoje taiklus buvo E. Dimšos dvitaškis, po kurio „Juventus” prieš lemiamą ketvirtį turėjo vienženklį deficitą – 59:68.

Ketvirtajame kėlinyje penkis taškus iš eilės pelnė Ch. Lewisas ir sumažino „Juventus” atsilikimą iki 6 taškų – 64:70. Tačiau tritaškį pataikė M. Lukauskis ir vėl nutolino vilniečius – 76:68. Įpusėjus kėliniui dvitaškį su pražanga pataikė E. Dimša, tačiau baudos metimas buvo netaiklus – 70:76. Rungtynių pabaigoje „Juventus” bandė vytis varžovus, tačiau vilniečiai taip pat atsakydavo taikliais metimais. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, komandos keitėsi tolimais metimais, o likus pusantros minutės „Juventus” deficitas buvo penki taškai – 81:86. Svarbų tritaškį vilniečiams pataikė D. Gailius (89:81) ir nutolino uteniškius nuo pergalės. Per likusį laiką uteniškiai stebuklo jau nebesukūrė, o vilniečiai šventė pergalę – 89:81.

„Juventus” komandai 18 taškų surinko Spenceris Butterfieldas, 13 – ChavaughnasLewisas, 11 – Laurynas Samėnas, 10 – Egidijus Dimša, 9 – Saulius Kulvietis, 8 – Martynas Linkevičius, 6 – Edgaras Želionis ir Arminas Urbutis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs Gediminas Orelikas, 15 taškų pridėjo Artūras Gudaitis, 14 – Antanas Kavaliauskas, 12 – Mindaugas Laukauskis.