Fizinis aktyvumas – sveikai gyvensenai!

Pakankamo fizinio aktyvumo privalumus sunku nusakyti, keletas jų: gerina širdies ir griaučių raumenų kraujotaką, sumažina riebalinio audinio kiekį kūne, stresą ir nuovargį, suteikia teigiamų emocijų. Tarp sveikatą silpninančių veiksnių, tokių kaip nesveikas maistas, užteršta aplinka, yra ir judėjimo stoka. Šias problemas Utenos, Ignalinos ir Švenčionių rajonų savivaldybėse nuo 2020 m., įgyvendindamas Sporto rėmimo fondo lėšomis bendrai finansuojamą projektą „Fizinis aktyvumas – sveikai gyvensenai“, sprendžia futbolo klubas „Utenos Utenis“.

Užsiėmimai – ir darželiuose, ir mokyklose

Projekte numatyta vykdyti treniruotes ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams. „Utenos Utenio“ treneris Aurimas Meidus, treniruojantis pačius mažiausius, akcentavo, kad vaikai – itin jautri grupė – jauname amžiuje suformuoti jų įgūdžiai, tikėtina, išliks visam gyvenimui. Todėl treniruotėse siekiama, kad fizinio aktyvumo veiklos vaikams būtų kuo įvairesnės, įtraukiama ir judriųjų žaidimų.

Skiriamas individualus dėmesys kiekvienam – stebima vaikų fizinė būklė, matuojamas progresas. A. Meidus pridūrė, kad treniruočių metu su vaikais kalbamasi ir apie jų mitybos, laisvalaikio įpročius. Skatinama vengti nesveiko maisto, rinktis sveikas alternatyvas, o laisvą laiką skirti aktyviems užsiėmimams.

Iki Lietuvoje atnaujinto karantino ir ribojimų organizuoti fizinio aktyvumo veiklas, „Utenos Utenio treneriai“ 2020 m. pravedė 58 fizinio aktyvumo užsiėmimus mokyklinio amžiaus vaikams ir 30 treniruočių ikimokyklinukams. Nuo šių metų balandžio, sušvelninus karantino ribojimus, jau įvyko 22 užsiėmimai mokyklinio amžiaus vaikams ir 31 užsiėmimas darželinukams. Treniruočių metu užtikrinamas galiojančių karantino ribojimų laikymasis, tačiau planuojama, kad vasarą bus galima vykdyti treniruotes be ribojimų.

Treniruotės vaikams su negalia

Veiklą su kompleksinę negalią turinčiais vaikais „Utenos Utenis“ pradėjo savanoriškai vykdyti 2018 m. vasarą. Poreikis pastebėtas vienai rajone gyvenančiai šeimai išreiškus apmaudą dėl tokių veiklų trūkumo. Užsiėmimai su neįgaliaisiais įtraukti ir į projekto veiklas, kadangi poreikis rajone vis auga. Iš viso jau įvykdyta 12 užsiėmimų, kuriuose dalyvavo po 1–5 vaikus su negalia kartu su jų šeimos nariais.

Šeimos nariai padeda neįgaliems vaikams atlikti fizinius pratimus, tai skatina ir laiko leidimą kartu. Tėvams suteikiama ir rekomendacijų, kaip padėti vaikams su negalia atlikti nesudėtingus fizinio aktyvumo pratimus namie savarankiškai ar su artimųjų pagalba. „Utenos Utenio“ kineziterapeutas Aurimas Tilindis nurodė, kad vaikai su negalia – itin jautri grupė, tad jiems pritaikyti fizinio aktyvumo pratimai yra lavinantys, stiprinantys įvairias raumenų grupes, tačiau nesudėtingi, specifiniai.

Dėmesys – visuomenės sąmoningumui

Siekiant įtvirtinti sveikos gyvensenos įpročių formavimo svarbą, socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Sportuojam.lt“ publikuojami informaciniai straipsniai, susiję su fiziniu aktyvumu ar sveika gyvensena, aktyvaus laisvalaikio galimybėmis ir nauda. Tai – informacinio šviečiamojo pobūdžio straipsniai visai bendruomenei, besidomintiems sportu, sveika mityba, fizinio aktyvumo nauda.

Tikimasi, kad visuomenės sąmoningumo apie sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą viešinimo veiklos socialiniuose tinkluose labiausiai paveiks netiesioginę projekto tikslinę grupę. Skatins juos diskutuoti, dalytis informacija, taip pat pasidomėti sveika gyvensena ir fizinio aktyvumo svarba žmogaus sveikatai bei gerai savijautai užtikrinti.

Planuose – sporto stovyklos ir festivaliai

Įgyvendinant projektą ir toliau bus vykdomos fizinio aktyvumo treniruotės, o vasarą ir Utenos rajono gyventojai turės galimybę įsitraukti į užsiėmimus Utenio stadione. Taip pat planuojamos treniruotės mažiau galimybių turintiems vaikams iš šeimų, patiriančių socialinę riziką.

Vasarą numatyta vykdyti dienos stovyklą aktyviausiems ir labiausiai motyvuotiems, projekto veiklose dalyvaujantiems vaikams, kurie formuos savo darbo komandoje įgūdžius, įtvirtins turimas fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos žinias, žais futbolą.

Sporto festivalyje numatytos įvairios veiklos, apimančios tiek praktinius užsiėmimus, tiek teorines paskaitas tam, kad projekto dalyviai būtų ugdomi visapusiškai – sužinotų daugiau apie tai, kaip fizinis aktyvumas ir sveikos gyvensenos principų laikymasis lemia žmogaus sveikatą, savijautą, kaip padeda norint sutelkti dėmesį, išvengti depresijos, įvairių ligų ir sveikatos sutrikimų.

Informacija apie planuojamus renginius bus pateikiama socialiniuose tinkluose, tad kviečiame sekti naujienas „Facebook“ puslapyje „Sportuojam.lt“!

Projektas „Fizinis aktyvumas – sveikai gyvensenai“, įgyvendinamas futbolo klubo „Utenos Utenis“, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

FK „Utenos Utenis“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas