Dramą laimėjusi „Utena“ – per žingsnį nuo LMKL čempionių titulo

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje antrąją pergalę į savo sąskaitą po itin įtemptos kovos mačo pabaigoje įsirašė „Utena”, kuri Marijampolėje 77:70 (24:17, 18:13, 15:23, 20:17) palaužė „Sūduvą”.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 2:0 Alfredo Vainausko auklėtinių naudai. Trečiasis ir galbūt paskutinis serijos susitikimas bus žaidžiamas sekmadienį 13.30 val. Utenoje.

„Utenos” komanda galingai pradėjo rungtynes ir ypač sėkmingai rungtyniavo puolime. Per penkias sužaistas minutes viešnios įmetė 15 taškų, o varžovėms leido pelnyti vos keturis ir įpusėjus kėliniui jau turėjo dviženklį pranašumą – 15:4. „Sūduva” neketino lengvai paleisti varžovių į priekį ir ketvirtį baigė atkarpa 6:1, kuri leido sumažinti deficitą – 17:24.
Antrąjį ketvirtį spurtu 8:2 pradėjo uteniškės ir dar labiau pabėgo į priekį – 32:19, tačiau „Sūduva” pradėjo demonstruoti agresyvesnį puolimą bei po kelių greitų atakų sumažino deficitą iki 8 taškų – 28:36. Per likusį kėlinio laiką „Utena” išlaikė 8-10 taškų pranašumą, o kelinį metimu iš po krepšio baigusi Sandra Linkevičienė leido viešnioms prieš ilgąją pertrauką pirmauti – 42:30.
Po ilgosios pertraukos žaidimas puolime vyko apylygiai, tačiau uteniškių susikrauto pranašumo šeimininkėms sumažinti niekaip nepavyko – 52:38. Po penkių iš eilės pelnytų Ivetos Šalkauskės taškų, „Sūduvos” atsilikimas sumažėjo iki vienženklio (43:52), o tuo nepatenkintas A. Vainauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Kėlinio pabaigoje 10 taškų be atsako pelniusios marijampolietės atsilikimą sumažino iki 2 taškų – 53:55, tačiau kėlinį sėkmingai baigė Greta Šniokaitė ir padidino uteniškių persvarą – 57:54.
Lemiamą ketvirtį keturiais taškais pradėjo Santa Okockytė ir rezultatas tapo lygus – 57:57, o Laimos Rickevičiūtės baudos metimas išvedė „Sūduvą” į priekį – 58:57. Tačiau septyniais taškais atsakiusios uteniškės svarstykles vėl persvėrė į savo pusę – 64:58. Antroje kėlinio pusėje emocijos paėmė viršų ir jų nesuvaldžiusi „Utenos” žaidėja Hollie Mershon buvo nubausta technine pražanga. Tuo pasinaudojusi „Sūduva” ne tik pasivijo varžoves, bet ir persvėrė rezultatą – 67:66. Likus žaisti pusantros minutės, „Utena” ir vėl susigrąžino pranašumą – 72:67. Per likusį laiką marijampolietėms varžovių pasivyti nepavyko, o „Utena” 77:70 šventė antrąją pergalę finalo serijoje.