Utenos krašto kūrėja Veronika Limbienė

Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su tautodailininke audėja ir pynėja Veronika Limbiene. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą udiena.lt@gmail.com Jus dominančius klausimus šiai kūrėjai iki kovo 19 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

Anykščiuose gyvenanti V. Limbienė gimė ir augo Utenos rajone, netoli Užpalių. Paauglystėje mergaitė mezgė, vėliau pradėjo austi, amato privačiai mokėsi Kamajuose (Rokiškio r.). Nuo 1953 m. ji savarankiškai dirbo audėja, ausdavo ir parduodavo rankšluosčius, gyvendama įvairiose Aukštaitijos vietovėse.
Ji sukūrė per 70 originalių audimo raštų. Daug V. Limbienės audinių iškeliavo į JAV, Italiją, Norvegiją, Kanadą, Vokietiją, Švediją, Suomiją, Lenkiją ir kitus kraštus, jie puošia privačius namus bei katalikų bažnyčias.
Nuo 1962 m. V. Limbienė su savo darbais dalyvauja liaudies meistrų parodose, surengė keturias autorines parodas. Nuo 1964 m. ji buvo Lietuvos liaudies meno draugijos narė audėja.
V. Limbienė išaudė daugiau kaip 6 tūkst. lovatiesių, daugybę smulkesnių audinių, taip pat pina iš šiaudų skrybėles, krepšelius ir dekoratyvines kompozicijas, veria šiaudinius sodus, riša verbas, gamina prakartėles ir pakulines skulptūras.
Nuo 1960 m. iki šiol V. Limbienė gyvena ir kuria Anykščiuose.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas