Šiemet išminuotojai neutralizavo apie 300 sprogmenų

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai nuo šių metų pradžios iki balandžio 1 dienos Lietuvos teritorijoje įvykdė 120 standartinių sprogmenų neutralizavimo operacijų, kurių metu sunaikino apie 300 standartinių sprogstamųjų užtaisų.

„Daugiausiai kariai išminuotojai darbavosi Alytaus ir Klaipėdos rajonuose. Jeigu dar paminėtume ir šių rajonų centrus, Alytaus ir Klaipėdos miestai yra absoliutūs šio ketvirčio lyderiai“, – sakė Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.
Kariuomenės išminuotojų duomenimis, dažniausiai ir daugiausiai pasitaikantys radiniai buvo įvairaus kalibro artilerijos sviediniai ir minosvaidžio minos, trečioje vietoje – prieštankinės minos. Vertinant rastų standartinių sprogmenų charakteristikas, daugiausia sprogmenų yra I ir II pasaulinių karų ir sovietų okupacijos palikimas.
Lyginant su praėjusiais metais, iškvietimų skaičius nežymiai sumažėjo. Pavyzdžiui, šių metų sausį kariai išminuotojai turėjo vos 15 neplaninių operacijų, o praėjusiais metais – sprogmenis teko neutralizuoti net 35 kartus. Pasak kuopos vado kpt. Nerijau Aleknos, tai lėmė ir mažesnis žmonių ūkinis aktyvumas.
„Tarp radinių pasitaiko ir daiktų, kurie nėra sprogmenys, tačiau tai irgi gerai, nes žmonės nerizikuoja ir palieka atsakomybę profesionalams įvertinti ir neutralizuoti galimas grėsmes“, – teigė kpt. N. Alekna.
Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos specialistai prašo visų piliečių elgtis ypač atsakingai, radus nesprogusių standartinių sprogmenų – įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai, sprogmenis neutralizuos pačiu saugiausiu būdu.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas