Sėkmingi tiesioginiai merų rinkimai drąsina kitam žingsniui – balsavimui internetu

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad pirmą kartą organizuoti tiesioginiai merų rinkimai pasiteisino, tiek pat pritaria ir balsavimo internetu idėjai. Tokius duomenis atskleidė Teisingumo ministerijos užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai” atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

Dar didesnę paramą tiesioginiams merų rinkimams išreiškia tie žmonės, kurie dalyvavo rinkimuose balsuodami – net trys ketvirtadaliai tokių respondentų (73 proc.) yra įsitikinę, kad rinkimai pasiteisino.

„Tiesioginiai merų rinkimai sustiprino piliečių galias: žmonės suprato, kad balsuodami tiesioginiuose merų rinkimuose gali daryti tiesioginę įtaką savo miestui ar rajonui, išaugo pasitikėjimas vietos valdžios atstovais, merai tapo tiesiogiai atsakingi savo rinkėjams”, – pristatydamas atlikto tyrimo rezultatus spaudos konferencijoje kalbėjo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Tiesioginius merų rinkimus galima vadinti pasisekusiais, nes rinkėjai galėjo išreikšti palaikymą konkretiems kandidatams, o ne kliautis į miestų ar rajonų savivaldybių tarybas patekusių politinių partijų sprendimais – taip mano 62 proc. apklaustųjų. Penktadalis apklausos dalyvių džiaugėsi, kad jų savivaldybėje meru buvo išrinktas žmogus, kuris geriausiai atitinka jų politines pažiūras.
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (56 proc.) remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu. Dar didesnis rėmėjų procentas yra tarp tų, kurie naudojasi internetu kasdieniame gyvenime – apie 70 proc.
„Tiesioginių merų rinkimų sėkmė įrodė, kad neturime bijoti naujovių, privalome labiau įsiklausyti į visuomenę ir žengti toliau. Seime jau svarstomi mūsų parengti įstatymų projektai, kuriais siūloma visų lygių rinkimuose ir referendumuose įteisinti balsavimą internetu. Papildomai Teisingumo ministerija atliko teisėkūros iniciatyvos – sudaryti prielaidas įgyvendinti Lietuvos Respublikoje balsavimą internetu – numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimą, kuris šiandien išsiųstas suinteresuotoms institucijoms derinti”, – sako J. Bernatonis.
Apklausos rezultatai rodo, kad internetinis balsavimas labiausiai imponuoja dėl to, kad yra patogus – taip mano net 66 proc. apklaustųjų. Beveik 50 proc. mano, kad internetinio balsavimo įteisinimas sudarytų prielaidas užsienyje gyvenantiems arba studijuojantiems Lietuvos piliečiams aktyviau dalyvauti rinkimuose. O ketvirtadalis apklaustųjų yra įsitikinę, kad internetinis balsavimas padidintų gyventojų susidomėjimą rinkimais.

Teisingumo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas