Planuojama valstybinių miškų ūkio valdymo reforma leis padidinti atlyginimus tiesiogiai miškuose dirbantiems specialistams, prisidės prie šalies regionų plėtros.
Naujoje valstybės įmonėje „Lietuvos valstybiniai miškai” liks dirbti visi kvalifikuoti miškininkai (girininkai, eiguliai, medelynų specialistai ir pan.). Skaičiuojama, kad finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė. Vienoje valstybės įmonėje centralizavus bendrąsias administracines miškų urėdijų funkcijas, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto. Šias lėšas bus galima panaudoti miškininkų darbo užmokesčiui didinti ir gamtosauginėms miško funkcijoms stiprinti.
„Asmeniškai įsipareigoju pasirūpinti, kad po reformos tiesiogiai miške dirbantiems specialistams būtų pakelti atlyginimai ir pagerėtų darbo sąlygos. Man, kaip aplinkos ministrui, yra svarbi miško kuriama vertė visoje ekosistemoje, ne tik jo ekonominė grąža”, – sakė K. Navickas.
Pagal naują Miškų įstatymo pakeitimo projektą atsiras 25 valstybės įmonės teritoriniai padaliniai, o įmonės centras su maždaug 200-aisiais darbuotojų bus formuojamas viename iš regionų, ne Vilniuje. Dėl miškų ūkio pertvarkos šalies savivaldybių biudžetai nenukentės: darbuotojai gyventojų pajamų mokestį mokės toje savivaldybėje, kurioje dirbs.
Šiuo metu kvalifikuotų miškininkų darbo užmokestis Lietuvoje yra nekonkurencingas, lyginant su kaimyninėmis ES valstybėmis (~2 kartus mažesnis nei Lenkijoje), tą patį darbą atliekančių miškininkų atlyginimai atskirose urėdijose skiriasi iki dviejų kartų. Konsoliduojant valstybinių miškų ūkio valdymą bus mažinamas tik administracinis urėdijų darbuotojų skaičius (iki 400 specialistų). Aplinkos ministerija dės pastangas, kad šie specialistai būtų perkvalifikuoti ir turėtų galimybes dirbti kitą darbą.
Aplinkos ministerijos inf.