Lietuvos krepšinio federacijai nuspręsta pareikšti įtarimus

Ikiteisminiame tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo Lietuvoje organizuojant 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą nuspręsta įtariamuoju pripažinti ir juridinį asmenį – Lietuvos krepšinio federaciją.

 

Įtarimus šiai organizacijai nuspręsta pareikšti todėl, kad šios federacijos naudai buvo panaudota dalis galimai apgaule iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto užvaldytų 2 mln. 735 tūkst. litų (beveik 793 tūkst. eurų).
Pirmadienį vienam iš įtariamųjų, buvusiam LKF generaliniam sekretoriui, įteikti galutiniai įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai taip pat pareikšti ir kitiems LKF darbuotojams, buvusiam Panevėžio miesto merui V. S., buvusiam mero padėjėjui D. S. bei dviem savivaldybės tarnautojams.
Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai šį ikiteisminį tyrimą pradėjo 2012 metų gegužės mėnesį. Pareigūnus sudomino 2010 m. tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos pasirašyta daugiau kaip 2,5 mln. litų vertės sutartis dėl 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
Ikiteisminį tyrimą, kurio medžiagą sudaro daugiau nei 50 tomų, ketinama netrukus baigti.  Pareiškus galutinius įtarimus, įtariamiesiems bus skirtas laikas susipažinti su bylos medžiaga, o po to bus priimtas procesinis sprendimas dėl bylos perdavimo į teismą.

Prokuratūros inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas