Kaip ir kur galima naudoti valstybės simbolį?

Klausimas: mano nedidelė įmonė gamina suvenyrinę atributiką. Ar norint prekių ženkle panaudoti Lietuvos vardą, būtina gauti kokį nors leidimą? Ar tokie leidimai būtini, ant marškinėlių naudojant Lietuvos vardą, Vyčio ar Gedimino stulpų simbolius?

Atsako teisingumo ministras Juozas Bernatonis:

Bet koks oficialių Lietuvos simbolių naudojimas (Lietuvos vardo, vėliavos, Vyčio, Gedimino stulpų ir kt.) turi būti pagarbus ir nežeminti Lietuvos valstybės.
Leidimų naudoti Lietuvos valstybės simbolius tvarka taikoma, kai siekiama prekių ženklo ar dizaino teisinės apsaugos, kuri suteikia teisę savininkui uždrausti kitiems asmenims naudoti šiuos ženklus ar dizainą be savininko sutikimo.
Pareiškėjas, pageidaujantis įregistruoti prekių ženklą ar dizainą su Lietuvos valstybės simbolika, per Lietuvos Respublikos valstybinį patentų biurą pateikia teisingumo ministrui adresuotą prašymą.
Leidimo vartoti Lietuvos Respublikos oficialųjį ar tradicinį (trumpąjį) valstybės pavadinimą, herbą, vėliavą ar kitus valstybės heraldikos objektus ar juos mėgdžiojantį žymenį, taip pat garantinius ir prabos ženklus, antspaudus, pasižymėjimo ar apdovanojimo ženklus prekių ženkluose ir dizaine suteikimo komisija svarsto teisingumo ministrui adresuotą prašymą ir teikia motyvuotą siūlymą.
Teisingumo ministras, įvertinęs Komisijos siūlymą, priima sprendimą: suteikti leidimą vartoti Lietuvos valstybės simboliką prekių ženkle ar dizaine arba atsisakyti suteikti leidimą vartoti Lietuvos valstybės simboliką.
Prekių ženklas ar dizainas su Lietuvos valstybės simbolika registruojamas gavus Lietuvos Respublikos teisingumo ministro leidimą.
Teisingumo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas