Iš kamštelių žada tiesti takus ir statyti namus

Ar galima iš plastikinių kamštelių pagaminti sienų plyteles ar iškloti pasivaikščiojimų, dviračių takus? Padaryti dešimties metrų aukščio obeliską ar milžinišką miesto kalėdinę eglutę? „Taip!” – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus” organizatoriai.

Šių metų konkurso „Kamštelių vajus 2016″ tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Penktus metus vykstančiame konkurse dalyvauja šimtai ugdymo įstaigų ir įvairių įmonių visoje Lietuvoje – per keturis konkurso metus surinkta beveik 23 tonos niekam nereikalingų smulkių šiukšlių. Pernai buvo surinkta ir priduota perdirbti 10 tonų plastikinių butelių kamštelių.
„Per penkis konkurso metus dalyviai išmoko puikiai atskirti plastiko rūšis, gilino savo žinias ekologijos, rūšiavimo srityje ir kamštelių rinkimas jiems tarsi įaugo į kraują. Daugelis klausia ar ir kitais metais organizuosim konkursą. Manau, kad konkursas vyks, tik keisis jo pagrindinis tikslas – ne kuo daugiau surinkti, o kaip išradingiau panaudoti surinktus kamštelius, kaip jais papuošti savo įstaigą, miestą. Organizuosim mokymus, kaip sukurti iš kamštelių sienų ir grindų plyteles, puošti pastatus, sukurti ilgalaikius projektus ar statinius. Per mokymus pristatysime pasaulinės praktikos pavyzdžius. Surenkame milžiniškus kiekius kamštelių, kodėl gi mums nesukūrus grandiozinių projektų, kurie garsintų Lietuvą visame pasaulyje?” – sakė konkurso organizatorė, VšĮ „Draugiški šeimai” steigėja Birutė Jakučionytė.
Šių metų konkursui prisiregistravo du šimtai komandų. Dvi artimiausias savaites kamšteliai bus renkami trylikoje miestų įkurtuose surinkimo punktuose, tarp jų ir Utenoje. Krašuonos progimnazijoje kamšteliai bus renkami spalio 7 dieną 9–12 val.
Šių metų konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginys vyks Vilniuje, spalio 16 d., 14 val., PLC „Panorama”.
Meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių paroda vyks spalio 16–29 d. Vilniuje, PLC „Panorama”.

„Kamštelių vajus” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas