Buvo vykdoma stambi tarptautinė operacija

Spalio 20 dieną gausios Lietuvos ir Vokietijos policijos pajėgos dalyvavo stambioje tarptautinėje operacijoje, kurios metu atliekamos kratos ir sulaikymai. Operacijai aktyvią pagalbą teikė Europolas ir Eurojustas. Europolo ir Vokietijos pareigūnai buvo atvykę į Lietuvą ir dalyvavo vykdant tam tikrus operacijos veiksmus. Operacija vienu metu prasidėjo keliuose Lietuvos miestuose ir Vokietijoje, joje dalyvavo apie 900 pareigūnų iš abiejų šalių.

Ankstyvą rytą vienu metu Lietuvoje ir Vokietijoje buvo atlikta daugiau kaip 100 kratų gyvenamosiose patalpose, garažuose, automobilių supirktuvėse, automobiliuose. Kratų metu rasta įranga, skirta transporto priemonių užvedimui, automobilinės magnetolos, automobilinė navigacija, dokumentai, kompiuteriai, SIM kortelės, ginklai, kiti civilinėje apyvartoje uždrausti daiktai.
Operacijoje vienu metu vyko net keliuose šalies miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Šilutėje, Marijampolėje, Panevėžyje ir Telšiuose), jai vadovavo ir veiksmus koordinavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, dalyvauja LR generalinės prokuratūros Organizuotų nusikalstamumų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai,  policijos įstaigų kriminalinės policijos pareigūnai.
Operacijos metu sulaikyta 17 nusikaltimams vadovaujančių asmenų, 7 įtariamieji sulaikyti Lietuvoje. Visiems jiems išduoti Europos arešto orderiai, bus kreipiamasi į teismą dėl jų suėmimo.
Siekiant užtikrinti sklandžią operacijos eigą, Lietuvos kriminalinės policijos biure buvo įkurtas šios stambios tarptautinės operacijos koordinacinis centras. Pareigūnai realiame laike ne tik koordinavo visų grupių vykdančių sulaikymus ir kratas veiksmus, bet ir teikė informacinę pagalbą į analogišką štabą Vokietijoje, keitėsi aktualia informacija. Vienas Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnas dalyvavo ir operacijos štabo Vokietijoje darbe.
Tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos, kad lietuviai, bendradarbiaudami su Vokietijoje gyvenančiais tautiečiais, vykdo transporto priemonių vagystes, vagia prabangius, automobiliuose paliktus daiktus. Nustatyta, kad buvo vagiamos automobilių navigacijos, vairai, magnetofonai, kiti civilinėje apyvartoje uždrausti daiktai. Iš Lietuvos į Vokietiją atvykdavo jauni asmenys, kurie būdavo apgyvendinami Vokietijoje ir tam tikrą laiką sistemingai vykdydavo vagystes. Vogtus daiktus veždavo į Lietuvą ir čia pardavinėdavo turguose ir kitose vietose.
Policijos duomenimis, vien tik per metus nusikaltimais įtariami asmenys padarė apie 5 mln. eurų žalą Vokietijos gyventojams. Tyrimo veiksmai Lietuvoje pradėti prieš metus, šios dienos operacijai rengtasi apie 2 mėnesius.

Policijos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas