Aplinkosaugininkai patikrino daugiau kaip 2 000 žvejų

Per pustrečio mėnesio vykusią akciją „Lašiša 2020“ aplinkosaugos pareigūnai patikrino, kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), 2 292 žvejus mėgėjus. Nustatyti 132 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (54 iš jų – šiurkštūs), taip pat verslinės žvejybos, žuvitakio naudojimo ir kitų pažeidimų. Be to, pareigūnai paėmė 150 neteisėtai naudotų įrankių: 77 – mėgėjų žvejybos, 55 – ne mėgėjų žvejybos ir 18 kitų.

Pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė – bauda ir pažeidimo įrankių konfiskavimas. Jie turės atlyginti ir aplinkai padarytą žalą. Didžiausią sumą už žalą žuvų ištekliams turės sumokėti dvi lašišas Vilniuje šalia Grigiškių sugavęs brakonierius – 1 940 eurų.

Kasmetinė akcija lašišoms ir šlakiams jų migracijos ir neršto vietose apsaugoti buvo pradėta rengti prieš beveik du dešimtmečius. Šalyje atkurti laukinių lašišų išteklius itin trukdo brakonieriai, kurie gaudo neršti plaukiančias žuvis. Akcijos metu AAD pareigūnai organizuoja reidus ir budi šių žuvų migracijos ir neršto vietose.

Aplinkos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas