„Klastingas tirpalas“ – svaiginanti komedija

„Klastingo tirpalo“ premjera Kaune sutikta itin griausmingai. Aktoriai apdovanoti plojimais, o žiūrovai atsiriekė gerą vitamino C porciją.
Vos pusmetį Lietuvos scenose vaidinamas spektaklis jau spėjo prisijaukinti savo žiūrovą. Pilnas Lietuvos sales suburianti komedija taip įnirtingai įtraukia į tragikomišką siužetą, kad žiūrovai aktorius apdovanoja audringais aplodismentais. Aktoriai juokauja, kad suvaidinus „Klastingą tirpalą“ taip lengvai nuo scenos nepasitrauksi – susirinkusiųjų dėmesys, žiūrovų išreikšta padėka – visa tai galima apibūdinti vienu žodžiu: „euforija“.

Tai didžiausias atpildas spektaklio komandai: režisieriui Ričardui Vitkaičiui ir aktoriams Džiugui Siaurusaičiui (žiūrovams žinomas kaip Kostia iš „Moterys meluoja geriau“ ir kt. serialų bei laidų), Ramūnui Šimukauskui (gerai žinomas kaip „Dviračio šou“ A. Valinskas, V. Uspaskichas ir kt. personažai), taip pat kitiems TV serialų ir teatro žymiems aktoriams: Dariui Rakauskui, Eglei Mikulionytei (Šv. Kristoforo prizas, Auksinis scenos kryžius), Linai Rastokaitei, Birutei Prekevičiūtei ir kt.
Ši šarminga istorija lyg nuožmusis Bermudų trikampio verpetas Jus iškart įtrauks į spirgančią tėkmę. Entuziazmu kunkuliuojantis mokslininkas čia įsisuks į ekstremalius tyrimus su alkoholiu. Diena iš dienos laboratorijoje jis tirs šio sukto gėralo poveikį ir bandys neutralizuoti jo poveikį, drąsiai eksperimentuodamas su personažais. Komedijos režisierius R. Vitkaitis tikina, kad kūrinyje nebus siekiama moralizuoti ar burnoti – į suvokimą bus keliaujama nerimastingo humoro keliu: „Garantuoju, „Klastingas tirpalas“ žiūrovui sužadins tokį emocijų piką, kad net šiurpas nueis pagaugais.“ Nori sužinoti, prie ko prives tirpalo C2H5OH+H2O vartojimas? Atvyk pasižiūrėti! Komedija universali ir subalansuota visoms amžiaus grupėms, tad laukiami visi!

Atlikėjai apie spektaklį

Ramūnas ŠIMUKAUSKAS

– Ką galvojote pamatęs „Klastingo tirpalo“ scenarijų?

– Pirma mintis – kad bus labai įdomu, nes tai nedaug nagrinėta ir labai žaisminga forma pateikta tema. Žiūrovas tikrai pamatys save ar savo artimą ir, manau, iš kiekvienam atpažįstamų situacijų smagiai pasijuoks. Manau, tema Lietuvai yra aktuali, pribrendusi.
– Ar turi reikšmės aktorių kolektyvas, su kuriuo dirbate?
– Be abejo, teatras – kolektyvinis menas, ir vienas tu čia nieko nesukursi. Kolektyvas labai svarbu. Turiu pripažinti, kartu patyrėme labai malonių kūrybinių atradimų. Aš dėl to labai džiaugiuosi.

Džiugas SIAURUSAITIS
– Koks, jūsų nuomone, „Klastingo tirpalo“ žiūrovas?
– Spektaklio nerekomenduočiau vaikams iki 18 metų, nes nesupras. Komediją labiau suvoks žmonės, turintys gyvenimiškos patirties, t. y. tie, kuriems jau yra nutikusios komedijoje gvildenamos situacijos. Nemanau, kad spektaklį supras absoliutūs abstinentai, jie juk abstinentais tapo ne šiaip sau, o dėl tam tikrų priežasčių.
– Pridurkite, jei dar liko nepridurtų.
– Komedija yra komedija. Situacijos, kurios čia vaidinamos – daugeliui atpažįstamos (juk vienas pagrindinių humoro kriterijų – atpažįstamumas). Žmonėms turėtų būti juokinga, nes su kažkuriuo iš šių personažų jie galės susitapatinti, pamatyti dalį savęs.

Lina RASTOKAITĖ
– Kokia pirmoji mintis kilo perskaičius scenarijų?
– Atrodo, kiek daug įvairiausių juokingų ir kiek daug nesmagių, slogių išgėrusiųjų daromų istorijų. Labai dviprasmiška tema.
– Ar aktualus šis spektaklis dabarties žmogui?
– Alkoholio tema aktuali per amžių amžius, kol žemėje bus vartojančių alkoholį, tol ši tema nepraras populiarumo.
Darius RAKAUSKAS
– Ar lietuviui labai aktuali ši spektaklio tema?
– Manau, tai būdinga ne tik lietuviui. Kiek mes išgeriame alkoholio? Europoje turbūt vieni iš penketuko, tad „Klastingas tirpalas“ labai aktualus. Vaidinamose būsenose save, giminaitį ar draugą žiūrovas tikrai atpažins.

Eglė MIKULIONYTĖ
– Ar ilgai gyvuos komedija „Klastingas tirpalas“?
– Gyvuos, nes ji režisieriaus dėka lengva, šilta, žmogiška, tad nuo pirmų akimirkų susitapatini su charakteringuoju profesoriumi ir pasineri į klastingo tirpalo ir būrelio veikėjų eksperimentinę kelionę…

Utenos kultūros centre gegužės 5 d. 18 val.
Trukmė – 1.40 val.

Organizatorių inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas