Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius rengia dešimtmečio susitikimus su gerbėjais
KultūraMartynas Starkus ir Vytaras Radzevičius rengia dešimtmečio susitikimus su gerbėjais
2016 spalio 31, Pirmadienis 09:41

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius rengia dešimtmečio susitikimus su gerbėjais

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius rengia dešimtmečio susitikimus su gerbėjais

Šiemet sukanka lygiai 10 metų, kai prasidėjo Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionės po pasaulį. Žurnalistai, rašytojai, TV laidų vedėjai savo titulų bagažą papildė dar vienu skambiu pavadinimu – kelionių didmeistriai. Nuo Meksikos iki Japonijos, nuo Afrikos iki Kinijos driekėsi šių dviejų kelionių romantikų maršrutai. Dešimtys tūkstančių nuvažiuotų kilometrų sugulė į TV laidas, knygas, interneto puslapius ir asmeninius dienoraščius. Paminėdami savo kelionių dešimtmetį populiariausi XXI amžiaus Lietuvos keliautojai M. Starkus ir V. Radzevičius kviečia į išskirtinį susitikimą lapkričio 2 d. 18 val. Utenos kultūros centre (bilietus įsigyti galite www.bilietupasaulis.lt).

„Sunku patikėti, kad kurdami televizijos kelionių laidas mes keliaujame jau 10 metų. Daug visko nutiko, tikrai turime ką papasakoti, ypač apie tai, kas liko už kadro. Patikėkite, tai nėra liūdnos istorijos", – sakė keliautojas M. Starkus. Jam pritarė ir bendražygis V. Radzevičius: „Prieš 10 metų keliones pradėjome kaip dar vieną gyvenimo avantiūrą. Dabar esame tvirtais saitais surišti su keliautojų gyvenimo būdu ir pasakotojų amatu."

Kelionių dešimtmečio proga vyrai rengia kelioninio humoro turą per Lietuvą ir pasaulį. „Neturime, ko slėpti, atvirai pasakojame tikrus, kartais net sunkiai įtikėtinus nuotykius. Patys juos išgyvenome, o kad jie juokingi, supratome pamatę, jog iš mūsų pasakojimų žmonės juokiasi iki ašarų", – sakė
Vytaras. Martynas subtiliai pastebėjo, kad žmonės juokiasi tik iš Vytaro. „Jam net nieko sakyti nereikia. Pakanka į jį pažiūrėti. Ypač tai akivaizdu, kai žmonės jį pamato šalia manęs."

Ilgai sukę galvas keliautojai dešimtmečio proga pabandė prisiminti 10 įdomiausių faktų apie savo keliones. „Tiesą sakant, tokių dešimtukų yra dar dešimt“, – linksmai tvirtino vyrai.

M. Starkaus ir V. Radzevičiaus kelionės 10 įdomiausių faktų

Dukart aplink pasaulį. Jei sudėtume visus jų nukeliautus kilometrus (be skrydžių), M. Starkus ir V. Radzevičius baigia apsukti antrą ratą aplink Žemę. Pirmas ratas buvo baigtas 2010 metais Kinijoje. Iki antro rato pabaigos liko apie 5 000 kilometrų.

Nuo rogučių iki dramblio. Išbandyta apie 20 keliavimo būdų: lėktuvai, sraigtasparniai, lengvieji automobiliai, traktoriai, sniego valymo mašina, sunkvežimiai, autobusai, motoroleriai, motociklai,
tuktukai, dviračiai, oro keltuvai, laivai, rogės, traukiniai, drambliai, kupranugariai, žirgai, asilai. Gal reikėtų priskaičiuoti ir rodeo bulius Australijoje? Tada tai buvo trumpiausios kelionės, trukusios vos po kelias sekundes.

Antarktidos dvelksmas. Aplankyta ir prisiliesta prie visų kontinentų, išskyrus Antarktidą. Bet, švelniai tariant, gaivus jos dvelksmas taip pat buvo juntamas – piečiausiame pasaulio mieste, Ušuajoje (Argentina). Vos už 900 kilometrų nuo Antarktidos buvo išties šalta.

Aukščiau tik dangus. Aukščiausias miestas, kurį vyrai pasiekė – Potosis. Bolivijoje jis įsikūręs 4 067 m virš jūros lygio. Pakeliui į šį miestą aukštimačiai rodė ir 4 351 m aukštį. Važiuojant Andų įkalnėse keliautojų automobilį „VW Combi“ lenkdavo pėsčios vietinės moteriškės su katiliukais, išėjusios druskos pas kaimynes.

Dėmesio, siena! Keliautojai nebeskaičiuoja, kiek kartų jie kirto valstybių sienas. Antai, užstrigus tarp Gvatemalos ir Salvadoro, tapo gero tono požymiu nueiti iš vienos valstybės į kitą nusipirkti spragintų kukurūzų. Pasieniečiai nebedėjo antspaudų į pasą ir tik atsainiai mostelėdavo ranka – vis tiek vietiniai. Ir taip keliolika kartų.

Skonio reikalas. Lietuvio gomuriui neįprasčiausi ragauti patiekalai – kepta jūrų kiaulytė, šviežiai nugalabyta kobra arba virti pašvinkę anties kiaušiniai. Vabalai, lervos, gyvos krevetės ar asiliena bei kupriena egzotinės nuostabos nebekelia.

Nakvynė po žeme. Keisčiausia pasitaikiusi nakvynės vieta – buvusios opalų kasyklos Coober Pedy miestelyje, Australijoje. Keliautojai miegojo kambariuose, kurie buvo įrengti apleistose šachtose po žeme. Kas skaitė H. Welso romaną „Laiko mašina“, gali prisiminti požemių gyventojus morlokus.

Natūralūs nuostoliai. Kaip kariuomenės skaičiuoja natūralius nuostolius, taip ir vyrai: per keliones jie neteko rankinio laikrodžio, vardinio peilio ir dviejų vaizdo kamerų.

Įkalinimas. Keliautojai dusyk buvo įstrigę vietose, kuriose buvo galima mirti iš nuobodulio, bet ten reikėjo praleisti bent po keturias dienas. Tai – sostinės Nuakšotas (Mauritanija) ir Taškentas (Uzbekistanas). Dar ir dabar keliautojai tokias priverstines prastovas vadina „taškentais“ (gilus atodūsis privalomas).

Avarijos. Beveik du kartus apvažiavus Žemės rutulį, keliautojai pateko į vieną eismo įvykį. Ekspedicijoje „Šilko kelias“ sankryžoje V. Radzevičiaus ir M. Starkaus automobilis lengvai stuktelėjo kitą ekspedicijos automobilį. Tai įvyko Balstogėje. Anot keliautojų, susidūrimo pasekmės aerodinaminėms automobilio savybėms įtakos neturėjo.

Organizatorių inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje apsilankiusi kultūros ministrė uteniškiams augino sparnus

  Praėjusį ketvirtadienį Utenoje lankėsi LR kultūros ministerijos ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Tądien apsilankymą regionuose tęsusi ministrė į Uteną atskubėjo iš Anykščių. Periferijoje veikiančius kultūrininkus lankanti ministrė siekia iš arčiau pažvelgti į kasdienybę, kuria gyvena regionų kultūros darbuotojai, sužinoti, su kokiomis problemomis jie susiduria ir kuo gali pasidžiaugti.

 • Prisimintas rašytojas Bronius Radzevičius

  Lietingą gruodžio 3-ios vakarą Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje rinkosi šviesios atminties rašytojo Broniaus Radzevičiaus, vaikystės dienas leidusio Vyžuonų kaime, artimieji ir kūrybos gerbėjai. Atminimo vakaras „Balsas iš tylos" buvo skirtas anksti šį pasaulį palikusio plunksnos brolio 75-osioms gimimo metinėms.

 • Policijos pareigūnai kviečia gyventojus į susitikimus Utenos rajono seniūnijose

  Vasario 24 d. vyko Daugailių seniūnijos gyventojų ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovų susitikimas. Policijos pareigūnai apžvelgė kriminogeninę bei saugumo užtikrinimo situaciją rajone, išskirdami opiausias problemas seniūnijoje.

 • Utenos kraštiečiai Vilniuje tradicijų nekeičia

  Kai Utenos apylinkėse gaudė automobilių motorai ir vyko tarptautinis ralis, Vilniuje į tradicinį susitikimą rinkosi Vilniaus, Kauno ir kitų miestų kraštiečiai uteniškiai, kuriuos po savo sparnu buria klubas „Indraja". Kaip ir kasmet, šiemet šiame renginyje buvo visko: ir dainų, ir sveikinimų, ir dėkavojimų, ir pasisakymų, ir naujų pažinčių bei veidų.

 • Susitikime su uteniškiais bus kalbama apie Dauniškio mikrorajono sutvarkymą

  Utenos rajono savivaldybė informuoja, kad uteniškiai, kuriems pabodo kas vakarą su kaimynu ginčytis dėl stovėjimo vietos automobiliui, nebesinori matyti apgriuvusių šaligatvių ir duobėtų kelių ar norėtų daugiau žaliųjų vejų ir vaikų žaidimų aikštelių, sausio 15 d. kviečiami atvykti į Dauniškio gimnazijos aktų salėje (Vaižganto g. 48, II a.) vyksiantį viešą susirinkimą, kuriame valdžia susitiks su miestelėnais ir pasikalbės apie būsimą Dauniškio mikrorajono infrastruktūros ir gyvenamosios aplinkos sutvarkymą. Susirinkimo pradžia – 18 val.

 • Susitikę su pareigūnais, antalgiškiai išsakė savo skaudulius

  Antalgės bibliotekoje susirinkusi vietos bendruomenė ne tik aptarė savo bendruomeniško gyvenimo subtilybes, bet susitikusi su Leliūnų seniūnijos seniūne Lina Petroniene bei Leliūnų seniūnijos bendruomenės vadovu ir savivaldybės tarybos nariu Kęstučiu Udru, išsakė visus skaudulius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6873
Vakar apsilankė:6469
Šią savaitę apsilankė:13342
Šį mėnesį apsilankė:24156
Viso (nuo 2015-02-16):14291316
Šiuo metu naršo:
94
2020-08-04
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!