Sukčiai jau spėjo išvilioti 18 tūkst. eurų

Utenos apskrities policijos pareigūnai primena, kad telefoniniai sukčiai aktyvėja ir atranda naujų apgaulės būdų. Nors gyventojai yra nuolat informuojami, kad netikėtų gaunamomis žinutėmis į mobiliuosius telefonus dėl „laimėtų” prizų ar pareigūnu arba giminaičiu prisistatančio asmens skambučiais dėl ištikusios nelaimės, tačiau į sukčių pinkles patenkančių ir nukentėjusių gyventojų nemažėja.

Vien šiais metais iš Utenos rajono gyventojų apgaulės būdu išvilioti 18 345 eurai. Pradėti 23 ikiteisminiai tyrimai pagal BK 182 str. 1 d., kurioje numatoma didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų. Taip pat pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai pagal BK 182 str. 2 d. ir trys ikiteisminiai tyrimai pagal BK 182 str. 3 d. Šiuo metu atliekamuosiuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl sukčiavimo atvejų policijos pareigūnai nustatė penkis įtariamuosius, kurie, kaip įtariama, yra įvykdę 11 nusikalstamų veikų. Du minėti asmenys yra uteniškiai, trys – Vilniaus miesto gyventojai. Ikiteisminius tyrimus vykdo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Utenos rajono kriminalinės policijos skyrius ir Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyrius.
Policija primena ir ragina gyventojus būti budriems ir nepamiršti paprasčiausio atsargumo – svetimų, nepažįstamų žmonių neįsileisti į namus ir nesivelti į pinigų keitimo sandorius. Sukčiai gali prisistatyti policijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, Valstybinės mokesčių inspekcijos, bankų, pašto ar socialiniais darbuotojais ir pasakoti apie netikrų pinigų tikrinimą, surašymus.
Policijos pareigūnai taip pat kreipiasi į vyresnio amžiaus piliečių vaikus ir kitus artimuosius prašydami pasikalbėti su senoliais ir paaiškinti, kad pinigai nėra keičiami namuose, o jokių tarnybų atstovai po namus nevaikšto ir neprašo pateikti turimų pinigų surašymui. Taip pat žmonės raginami neįsileisti į namus nepažįstamų asmenų, prisistatančių įvairių tarnybų specialistais, kurie nepateikia tai patvirtinančių dokumentų.
Susidūrus su sukčiais reikia nedelsiant pranešti policijai bendruoju pagalbos numeriu 112.

Utenos AVPK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas