Susitikimas su rašytoja

Antradienį Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytoja Danutė Kalinauskaitė. Viešnią ir jos trečiąją apsakymų knygą „Skersvėjų namai” pristatė Gintarė Adomaitytė. Susitikime dalyvavo aktyvūs Trečiojo amžiaus universiteto nariai ir būrys vyresniųjų klasių mokinių. Jiems tai buvo puiki netradicinė literatūros pamoka.

Dvi rašytojos tiesiog kalbėjosi apie gyvenimą ir kūrybą, vaikystę ir patirtį, daugiausia įtakos kelio pasirinkimui turėjusius lemtingus žmones. Danutė Kalinauskaitė pasakojo apie savo šeimą, vyresnįjį brolį poetą Joną Kalinauską, kuris jai, aistringai skaitytojai, sudarinėdavo būtinų perskaityti kūrinių sąrašus. Rašytoja sakė ir dabar mielai skaitanti pagal sąrašus: geriausių metų knygų penketuko, Literatūros ir tautosakos instituto dvyliktuko, Vertėjų sąjungos geriausių verstinių knygų penketuko. Atsižvelgianti ir blogiausių vertinių knygų sąrašą, nes šiuo metu vis daugiau pasitaiko negrabiai išverstų ir neatsakingai išleistų knygų.
Besikalbant prisiminta pirmoji rašytojos knyga „Išėjusi šviesa”, laimėjusi Rašytojų sąjungos Pirmosios knygos konkursą. Vėliau buvo dviejų dešimtmečių tylos laikotarpis, kurį D. Kalinauskaitė įvardijo kaip laimingo ir ramaus gyvenimo šeimoje, vaikų auginimo metą. Kūryba sugrįžo kartu su skaudžiais išbandymais, kai lyg juodas šešėlis atslinko artimųjų ligos, netektys, tragiški įvykiai. Kai rašymas tapo vieninteliu išsigelbėjimu. „Antroji knyga „Niekada nežinai” gimė po dvidešimt vienerių kūrybinės pauzės metų kaip autoterapija. Jei nebūčiau jos parašiusi – būčiau susprogusi…Vertingiausi tekstai yra tie, kurie atskleidžia patirtį, tikrus išgyvenimus, tai ką išjautei, užgyvenai…”, – kalbėjo rašytoja.
Daug medžiagos savo knygoms rašytoja parsiveža iš kelionių po Lietuvą ir užsienio šalis. Ji nemėgsta fotografuoti, vaizdus užfiksuoja atmintyje. Kartais pamatyti žmonės, detalės taip sujaudina, kad vėliau iš jų gimsta novelės. Novelę rašytoja apibūdino kaip niuansų, detalių meną, kurio vienas svarbiausių skiriamųjų bruožų – kūrinio pabaigoje, kaip ji sakė, „šūvio į tarpuragį momentas”.
D. Kalinauskaitės novelių rinkinys „Skersvėjų namai” kritikų ir skaitytojų labai gerai įvertinta knyga, rodanti rašytojos brandą ir vedanti tikrosios prozos takais. Čia pasaulis atsiskleidžia kaip garsais, kvapais ir įdomiausiomis būtybėmis dūzgiantis avilys. Jame persipynę kasdienės, socialinės realybės ir giliosios būties klodai. Talentingai supinti jaudinantys pasakojimai gali padėti skaitančiam žmogui susitikti su pačiu savimi, apmąstyti esminius gyvenimo potyrius ir vertybes. Knygą visi norintieji galėjo įsigyti.
Susitikime dalyvavusiems jauniems žmonėms rašytoja linkėjo bandyti save išreikšti, viskuo domėtis ir būti drąsiems. Už įdomų pokalbį viešniai ir renginio vedėjai Gintarei dėkojo bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas