Sienos kontrolės atnaujinimo pratybų metu nustatyti pirmieji pažeidėjai

Šią savaitę Zarasų ir Rokiškio rajonuose pasieniečiai pradėjo savaitę truksiančias valstybės sienos su Latvija kontrolės atnaujinimo pratybas. Pirmą pratybų dieną buvo nustatyti du atvejai, kai Latvijos piliečiai į Lietuvą vyko neturėdami privalomų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų.

Pratybose kartu su VSAT pareigūnais dalyvauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, muitinės, policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pajėgos. Pagrindinis tokios priemonės tikslas – tobulinti įgūdžius atnaujinant Šengeno vidaus sienos su Latvija kontrolę, patikrinti pasieniečių sąveiką su kariuomenės padaliniais bei Latvijos sienos apsaugos tarnyba.
Pratybų metu pagrindinis dėmesys skiriamas ir keliaujančiųjų kontrolė vykdoma buvusiuose Obelių ir Smėlynės pasienio kontrolės punktuose, kurie Lietuvai ir Latvijai tapus Šengeno narėmis nustojo veikti 2007-ųjų gruodį. Atnaujinus vidaus sienų kontrolę visų šalių piliečiai privalo pateikti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.
Pasirinktinio atvykstančių į Lietuvą asmenų, transporto priemonių ir daiktų patikrinimo metu antradienį VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečiai  nustatė ir pirmuosius pažeidėjus. Puškų užkardos pareigūnai ties Zarasų rajone esančiu Smėlynės kaimu, kelyje Daugpilis – Kaunas, patikrinimui sustabdė 48 metų latvio vairuotą automobilį  „Toyota Land Cruiser”. Vyras neturėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento. Dar vienas pažeidėjas buvo sustabdytas Rokiškio rajone, kelyje Obeliai – Subatė. Automobilio „Chrysler Voyager” vairuotojas, 33-ejų latvis, irgi neturėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.
Abiems užsieniečiams  dėl atvykimo į Lietuvą tvarkos pažeidimų skirtos baudos po 36 eurus.
Patikrinimo veiksmus pasieniečiai taip pat vykdo prie sienos su Latvija veikusių supaprastintų Tilžės, Stelmužės, Juodupės ir Suvainiškio kontrolės punktų vietose.
Kovo 14 – 15 dienomis Lietuvos pasieniečiai, bendradarbiaudami su kolegomis Latvijoje, taip pat pasirinktinai tikrins ir iš Lietuvos išvykstančių asmenų dokumentus pagal neskelbiamus rizikos faktorius.
Pastarąjį kartą panašias sienos kontrolės atnaujinimo pratybas Lietuvos pasieniečiai buvo surengę praėjusių metų lapkričio viduryje prie Šengeno vidaus sienos su Lenkija.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas