Rudens mugėje džiaugtasi geriausiais ūkininkais ir krašto amatais

Nors saulutės šeštadienio rytą ir buvo kiek pašykštėta, tačiau gražių vaizdų ir geros nuotaikos ignaliniečius linksminusioje Rudens gėrybių mugėje tikrai netrūko. Džiaugtasi gausia prekyba, išmoningai ir kūrybingai išpuoštais seniūnijų kiemeliais, sveikinti geriausi ūkininkai, na o mugę linksmai užbaigė grupės „Lietuvaičiai“ koncertas.

Mugės dalyvius ir svečius sveikino, gražios šventės linkėjo, o ūkininkams ir seniūnijoms už darbus, išmonę ir kūrybingumą dėkojo Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, administracijos direktorė Jūratė Balinskienė ir Ūkininkų sąjungos vadovė Marijona Lukaševičienė. Minėta, kad Ignalinoje žemės nėra labai našios, bet žmonių įdėtas darbas ir pastangos duoda puikių vaisių. Džiaugtasi ir vyresniais, ir jaunais ūkininkais, o ypač tais, kurie ne tik sunkiai dirba, bet moka tuo darbu pasidžiaugti.

Jau 26-ąjį kartą vyksta konkursas „Metų ūkis“. Jį kartu su savivaldybe organizuoja Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyrius. Šiemet komisija aplankė septynis pažangius ūkius ir rinko laimėtojus. Pirmoji vieta skirta rajone prieš 30 metų pradėjusiems ūkininkauti Reginai ir Rimantui Veličkoms (Linkmenų seniūnija), antroji – jaunam, mėsinius galvijus auginančiam ūkininkui Viktorui Ežerskiui (Rimšės sen.) ir trečioji – iš emigracijos su šeima sugrįžusiai ir braškių ūkį sukūrusiai – Gitanai Butavičiūtei (Ignalinos sen.). Konkurso laimėtojams užrištos juostos, įteiktos savivaldybės padėkos ir dovanos.

Ūkininkus taip pat sveikino ir seniūnijų, Kredito unijos, Konsultavimo tarnybos atstovai. Mugėje dalyvavęs Europos parlamento narys padėką ir dovaną įteikė Naujojo Daugėliškio ūkininkui Liudvikui Rasteniui, Seimo nario Gintauto Kindurio sveikinimus ir dovanas perdavė Seimo narys Vytautas Rastenis. Sveikintos Naujojo Daugėliškio ūkininkė Karolinai Šiaudinytė ir savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina.

Apdovanotos ir seniūnijos, taip gražiai ir įdomiai savo kiemeliuose pristatę savo krašto liaudies amatus, meistrus ir kūrėjus. Rudeninių lapų gėlėmis išpuoštame Ignalinos seniūnijos kiemelyje galėjai pabendrauti su keramike Aldona Jabubovskiene, Tverečiaus kiemelyje – pasigrožėti nuostabiais Dalios Pajėdienės karpiniais, arba su pačia meistre prie baltojo langelio nusifotografuoti. Ceikiniuos zujo smagi bitutė, kvietusi pasižiūrėti, kaip liejamos vaško žvakės. Naujojo Daugėliškio seniūnija eksponavo vilnos amatus, o jų mielas švelnus avinėlis buvo bene populiariausias mugės eksponatas. Vidiškiečiai, kiemelį be galo spalvingai išpuošę siūlais, jų kamuolėliais ir minkščiausiais mezginiais, džiaugėsi savo šauniomis mezgėjomis. Linkmeniškiai skubėjo linus verpti, rodė, kiek ir kokių drobių jų audėjos turtingos. Didžiasalio kiemelyje galėjai pasigrožėti Valentinos Boreiko paveikslais. Rimšė šiaudiniais sodais, Kazitiškis audimų raštais puikavosi. Dūkštiečiai eksponavo margiausias juostas ir pynė odines apyrankes. Mielagėniškiai kaip darbštūs medžio meistrai pasirodė. Visi kiemeliai gražiai įprasmino Tautodailės metų idėją.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas