Pastatyti brakonierių tinklai užšalo po ledu

Praėjusią savaitę aplinkosaugininkai prie Juodųjų Lakajų ežero (Molėtų r.) sulaikė tris Molėtų rajono gyventojus, neteisėtai žvejojusius statomais tinklais.

Prieš savaitę spustelėjęs šaltukas šiems piliečiams sukėlė nepatogumų – pastatyti tinklai atsidūrė po plonu ledu, todėl patekti prie jų buvo neįmanoma nei valtimi, nei pėsčiomis. Pastarosiomis dienomis, atšilus orams ir susilpnėjus ledui, minėti asmenys nusprendė šiuos tinklus ištraukti.
Dieną pažeidėjai pasiruošė dvi valtis, o jau sutemus, laužydami ledą, pajudėjo link vietos, kur buvo pastatyti tinklai. Ištraukę tinklus su laimikiu valtis asmenys perstatė į kitą vietą, kur įteka upė ir ledo dangos kol kas nėra.
Namo laimikį ir neteisėtus tinklinius įrankius gabenančius pažeidėjus sulaikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Utenos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Visi pažeidėjų veiksmai buvo fiksuojami vaizdo stebėjimo kameromis. Taip pat panaudotos termovizinės kameros, kurios tamsiu paros metu ar esant lengvam rūkui sudaro galimybes stebėti šilumą skleidžiančius objektus.
Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad vienas iš piliečių vienu statomu tinklu buvo sugavęs dvi lydekas, vieną karšį, septynis kilogramus kuojų ir 5 kilogramus ešerių. Kita valtimi plaukę du jo bendrininkai sugavo dar dvejas lydekas ir vieną raudę.
Visiems trims pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat paimtos abi neteisėtoje žvejyboje naudotos medinės irklinės valtys, tinklai ir sugautos žuvys. Be to, už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Per savaitę – antras pažeidimas

Antradienį Utenos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Ignalinoje vykdyto reido metu fiksavo ir dar vieną panašaus pobūdžio pažeidimą.
Sutemus pareigūnų dėmesį atkreipė prie Dysnykščio ežero išjungtomis šviesomis atvažiavęs automobilis. Iš jo išlipę du vyrai paskubomis užlipo ant ledo ir dingo tamsoje. Aplinkosaugininkams pasekus jiems iš paskos, įsitikinta, kad atvykę asmenys tikrina po ledu pastatytus tinklus.
Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad tai Utenos aplinkos apsaugos pareigūnams gerai pažįstami asmenys, už analogiškus pažeidimus sulaikomi jau nebe pirmą kartą. Vienas iš jų baustas daugiau kaip dešimt kartų. Taip pat nustatyta, jog neteisėtos žvejybos metu minėti piliečiai dviem statomais tinklais buvo sugavę po vieną starkį, karšį ir kuoją.
Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimti naudoti tinklai ir sugautos žuvys. Už nusižengimą jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat reikės atlyginti gamtai padarytą žalą.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas