Medžiotojas naktinei medžioklei pasirengė iš anksto, tačiau nespėjo paleisti šūvio

Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sausio 6-os vakarą Anykščių rajone sulaikė asmenį, medžiojusį draudžiamu būdu – su naktinio matymo prietaisu, iš anksto užtaisytu ginklu, neužpildžiusį medžioklės lapo ir su savimi neturėjusiu leidimo laikyti (nešiotis) ginklus.

Asmuo, sulaikytas medžiotojų klubo „Elnias“ medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete, ir pats yra to medžioklės ploto naudotojas.  

Per patikrinimą Utenos GGAI pareigūnai asmens vairuojamame visureigyje „Isuzu“ rado prie medžioklinio šautuvo pritaisytą naktinio matymo prietaisą, parengtas ginklas buvo ne dėkle ir su šoviniu lizde, o asmuo su savimi neturėjo ir aplinkos apsaugos pareigūnams nepateikė leidimo laikyti (nešiotis) ginklus.

Už šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal tris – 1 d., 4 d. ir 5 d. – Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio dalis.

Apibendrintai šios veikos užtraukia baudą nuo 600 iki 1 700 eurų, teisės medžioti atėmimą nuo vienų iki penkerių metų su administracinio nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu. Pareigūnai iš pažeidėjo paėmė ginklą, šovinius, draudžiamą naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio.

Sprendimą dėl administracinės baudos dydžio ir nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimo priims Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai išnagrinėję administracinio nusižengimo bylą.

Aplinkosaugininkai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995. Taip pat apie neskubaus reagavimo pranešimus galite pranešti https://aakis.am.lt/.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas