Ignalinoje darbą pradėjo nauja socialinių paslaugų įstaiga

Ignalinoje oficialiai atidarytas Dūkšto globos namų Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centras. Jaukios ir erdvios naujosios įstaigos patalpos pritaikytos suaugusiems asmenims su negalia ir pagyvenusiems žmonėms, padedant jiems siekti pilnaverčio gyvenimo. Centro darbuotojai teiks dienos socialinės ir lankomosios priežiūros, dienos ir trumpalaikės socialinės globos paslaugas. Senelių globos namų padalinys įkurtas renovuotose patalpose (620 kv. m.), čia įrengti poilsio ir darbo terapijos kambariai, virtuvė, valgomasis, renginių ir sporto salės, higienos patalpos. Keletas patalpų skirta rajono neįgaliųjų draugijai. Centre bus galima naudotis skalbykla, kirpykla, masažo paslaugomis.

Centro vadovė Miglė Rakštelienė pasveikino visus atėjusius pasidžiaugti nauja ir ignaliniečiams tikrai reikalinga socialinės pagalbos įstaiga. Perkirpti simbolinę įkurtuvių juostelę ji pakvietė rajono valdžią, Dūkšto globos namų direktorę Giedrę Karpickienę ir UAB „Meleksas” direktorių Rimantą Zigmantą. Vėliau buvo apžiūrėtos centro patalpos, jas pašventino Ignalinos parapijos vikaras Viktoras Kudriašovas, linkėjęs Dievo palaimos ir čia dirbsiantiems žmonėms, ir tiems, kam bus teikiama pagalba, kas ieškos vilties, prasmingos veiklos bei šilto bendravimo. Pašventintas ir naujas autobusiukas. Jis bus labai reikalingas, juk be transporto priemonės sunku būtų įsivaizduoti socialinę pagalbą.
Centras įsikūrė buvusiose rajono poliklinikos patalpose. Kaip sakė jo vadovė, norėjosi, kad visos patalpos būtų pirmajame aukšte, dabar čia yra tik sporto salė, tačiau tikimasi, kad jokių problemų neiškils, nes įrengtas erdvus liftas, kurį svečiai ir išbandė. Visos pagrindinės erdvės – antrajame aukšte: puikiai įrengta virtuvė, didelis valgomasis, įvairiai veiklai ir poilsiui pritaikytas darbo terapijos kambarys, taip pat skaitykla, naudojimosi kompiuteriais ir poilsio kambariai. Iš projekto lėšų įsigyta baldų, kompiuterinės ir muzikinės įrangos, televizorių ir kt. Centro lankytojai galės surasti jaukų ir mielą kampelį paskaityti knygą, žurnalą, pavargę – prigulti ir snūstelėti.
Centro vadovė M. Rakštelienė sakė turinti daug įdomių planų. Juos įgyvendinti jai padės šauni komanda – čia dirbs keturios lankomosios priežiūros darbuotojos, trys rajone globos paslaugas teiksiančios socialinės darbuotojos, vairuotojas, valytoja.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas