Ignalina sulaukė didelio jaunųjų architektų susidomėjimo

„Mane įkvepia žmonės, kurie tiki savo miestu ir dėl jo stengiasi. Stiprios bendruomenės, siekiančios savo krašto gerovės, yra tarsi variklis, dėl kurio mūsų regionai atsigauna ir juda pirmyn. Tokius žmones sutikau atvykęs į Ignaliną – mylinčius savo kraštą ir tikinčius jo ateitimi. Vietovės tarptautinę svarbą dar labiau supratau bendraudamas su sportininkais, kurie Lietuvos žiemos sporto centru naudojasi kasdien…“,– tokiomis mintimis dalijosi Vilniaus Gedimino techniko universiteto studentas Aistis Stalaučinskas, savo vizijai įgyvendinti pasirinkęs Lietuvos žiemos sporto teritoriją.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Ignalinos rajono savivaldybė pradėjo dalyvauti žurnalo „Structum“ projekte „Išmanusis miestas“, kuriame susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, urbanistikos, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai. Tris teritorijas projekto įgyvendintojams ir architektams pristačiusi Ignalina sulaukė ypatingo susidomėjimo. Žurnalo „Structum“ atstovai sako, kad tokio komandų susidomėjimo vienu rajonu dar neteko matyti. Naujo požiūrio ir idėjų laukiančios teritorijos yra Lietuvos žiemos sporto kompleksas (19 ha teritorija), Gavio ežero paplūdimys su gretimais sklypais (vienas jų skirtas sanatorijai) bei bendrojo naudojimo rekreacinė teritorija prie Paplovinio ežero su tiltu. Visas šias nuostabiai gražias ir patrauklias teritorijas jau pasirinko dvi ar net trys komandos. Jų gali būti ir daugiau.

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė su projekto vykdytoju pasirašė sutartis viešinimui ir projektinių pasiūlymų teikimui. Ignalinos rajono savivaldybės vadovai turi daug vilčių ir tiki, kad įgyvendinus šį projektą Ignalina taps patrauklesnė, įdomesnė ir sulauks daugiau turizmo, poilsio ir investavimo galimybių.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas