Gegužės 27–28 dienomis – jaunatviškas ir blaivus Zarasų kurortinio sezono atidarymas „Zarasai – tarytum vasara“

Tradiciškai, paskutinį gegužės savaitgalį, 27–28 dienomis, Zarasuose vasara pasitinkama kurortinio sezono atidarymu. Dvi savaitgalio dienas truksiančios šventės programoje numatyta daugybė renginių įvairiems skoniams, tad širdžiai mielos veiklos čia atras kiekvienas šventės svečias. Kurorto sezono atidarymo svečiai galės pasirinkti iš daugybės įvairaus turinio kultūrinių, sportinių renginių, kūrybinių užsiėmimų, į kuriuos taip pat galės įsitraukti ir sudalyvauti. Viena didesnių kasmetinių šventės naujovių – šventėje nebus prekiaujama alkoholiu. Kurorto sezoną norima pradėti pramogaujant blaiviai.

Kultūrinių renginių metu bus ne tik pagerbti iškilūs Zarasų krašto kūrėjai („Poezijos pavasario 2016″ metu bus paminėtos poeto Fausto Kiršos 125-osios gimimo metinės), bet ir pristatyti mūsų laikų kūrėjai – naujojo Zarasų viešosios bibliotekos priestato parodų salėje bus atidaryta dailininko Arvydo Každailio darbų paroda. Pagerbiant iškilius kūrėjus zarasiškius, bus įteikta Felikso Jakubausko literatūrinė premija. Klasikinės kultūros dalį vainikuos Lietuvos nacionalinės filharmonijos „Čiurlionio kvarteto“ koncertas Zarasų kultūros centre.
Šventinį savaitgalį veiks ir jau daugeliui Zarasų krašto švenčių lankytojų pažįstamos „Galerija ant vandens“ ir „Menų krantinė“. Zaraso ežero pakrantėje įsikūrusios krantinės lankytojai galės ne tik sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, loterijoje ar dailės pamokoje, bet ir įsigyti įvairių amatų ir kitokių dirbinių veiksiančioje mugėje. Amatininkai ir kūrėjai kviečiami registruotis Zarasų kultūros centre ir dalyvauti.
Mėgstantiems aktyviau leisti laiką šventės organizatoriai numatė pakankamai sportinių atrakcijų. Atnaujintame Zaraso ežero „Pramogų paplūdimyje“ vyks krepšinio, paplūdimio tinklinio turnyrai, orientavimosi sporto varžybos, rytinė mankšta ir paskaita apie sveiką svorio kontrolę su Visuomenės sveikatos biuru. Kultūra neapleis ir „Pramogų paplūdimio“: čia vyks kūrybiniai užsiėmimai su dailininku Mariumi Jonučiu, dailininkėmis Sigute Chlebinskaite ir Rūta Mozūraite, brailio rašto žinovu Vytautu Gendvilu, režisieriumi Rimu Driežiumi. Linksmojoje teatro palapinėje vaidins viešosios bibliotekos ir viešosios bibliotekos teatriukai, piešimo smėliu ir veido tapybos, tad čia pramogų apsčiai turės ir mažieji. Pagrindinėje šventės zonoje vyks ir didieji muzikiniai pasirodymai.
Kartu su įvairiausiomis pramogomis Zarasų kurorto atidarymas išsiskirs ir stipria muzikine programa. Scenoje pasirodys ne tik puikiai žinomas Jurgis Didžiulis, bet ir kiti puikūs šalies muzikantai: „Lietuvos balse“ dalyvavusi vokalistė Raimonda Vaičiūtė su grupe „Ačiū kubu“, populiarieji Beissoul&Einius, Zarasų ambasadorius Pushaz, garsiosios roko grupės „Freaks On Floor“ lyderis Justinas Jarutis. Po puikaus ir grandiozinio fejerverko – didžėjų pasirodymas.
Ežeringiausio šalies krašto kurortinio sezono atidarymo jaunatviškoje ir blaivioje šventėje laukiami visi, norintys pasinerti į pramogų ir įspūdžių verpetą. Kūrybai atvirame mieste paskutinį gegužės savaitgalį viešosios erdvės užsipildys kūryba, kultūra ir įstabiausiais pasirodymais.
Daugiau turistinių naujienų, lankytinų objektų ir kitų poilsio galimybių kviečiame ieškoti Zarasų rajono turizmo informacijos centro interneto svetainėje www.visitzarasai.lt

VšĮ „Zarasų rajono turizmo informacijos centras“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas