Dvi „Palūšės regatos“ dienos – buvo ir vėjo, ir lietaus, ir saulės…

Ignalinos krašto perlas – Palūšė – turi savo tradicinę šventę, kuri vyksta ir prie vandens, ir vandenyje. Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį „Palūšės regata” jau penktąjį kartą sukvietė buriuotojus, vietinius žmones, kraštiečius ir svečius pasidžiaugti vasara ir šauniai pasilinksminti. Lūšių ežerą vėl papuošė baltos burės, o jo pakrantėse dvi dienas netilo muzika, dainos, sveikinimai.

Renginio atidaryme šventės dalyvius ir svečius sveikino, gražių akimirkų ir malonaus pabuvimo Palūšėje linkėjo Panevėžio jachtklubo prezidentas Jonas Rozis, Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, seniūnas Jonas Polita, kaimo bendruomenės pirmininkas Alvydas Gaidelis ir Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius Sigitas Žvinys. Savo dovanas organizatoriams įteikė į svečius atvykusios Dysnos kaimo bendruomenės moterys. Renginio vedėjas – šaunusis piratas – kalbėjusiems dovanojo „Palūšės regatos” medalius. Vėliau, skambant Birutės Paukštienės dainai apie Palūšę, iškelta šventės vėliava. Linkėta, kad pirmojo nedidelio jubiliejaus sulaukusi „Palūšės regata” kasmet augtų ir sulauktų vis daugiau rėmėjų, svečių ir taptų dar populiaresnė.
Šventėje žavėjo ne tik buriavimas. Pirmą kartą visi norintys galėjo dalyvauti Drakonų valčių varžybose ir išbandyti savo jėgas komandiniame plaukime. Valčių pavadinimą puikiai atitinka ilgos, drakonų galvomis papuoštos valtys, kuriose telpa 20 irkluotojų. Tikrai įspūdingai atrodo, kai tokia valtis skrodžia ežero bangas.
Nuotaikingai ir šauniai pasirodė „Linksmosios regatos” dalyviai. Buvo plaukiama įvairiais plaustais, savadarbiais laiveliais. Dalyviai ir patys pasipuošė smagiais kostiumais, taigi šis plaukimas buvo teatralizuotas smagus nuotykis ir įdomus reginys. Bene egzotiškiausiai atrodė „Čiunga čianga” komanda.
Palūšės sporto aikštyne vyko paplūdimio tinklinio, krepšinio varžybos. Pirmąją dieną visi norintys galėjo sudalyvauti šiaurietiško vaikščiojimo žygyje ir pasigrožėti nuostabiomis apylinkėmis. Aplankytas Gaveikėnų malūnas, mitologiniai Juodinio ir Taramos ežeriukai, net pelke nesušlapus kojų pereita. Kaip sakė žygio vadovė Jelena Jusis, visi 16 dalyvių lengvai ir su gera nuotaika įveikė suplanuotą 7 km trasą.
„Palūšės regatos” scenoje vyko liaudiškos muzikos kapelų varžytuvės „Susgrojam, broliai, ant Lūšių – koncertavo vilniečių kolektyvas „Sutaras” ir kapela iš Anykščių „Grieža”. Linksmybės ir šokiai vakare tęsėsi koncertuojant broliams Algiui ir Voldemarui Frankoniams. Jau visai sutemus ant vandens įrengtoje scenoje skambėjo jaunųjų bardų dainos. Sekmadienį, antrąją šventės dieną, buvo pagerbti garbingo amžiaus sulaukę ir kaimui nusipelnę palūšiečiai.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas