Dubingių muzikos festivalis įgauna pagreitį

Praėjusį šeštadienį Dubingių miestelis buvo apdovanotas jaukia ir gražia švente, davusia pradžią VI Dubingių muzikos festivaliui. Į pirmąjį jo koncertą „Operos karalienė“ miestelio gyventojus ir garbingus bei lauktus svečius kvietė Karolina-Liudvika Radvilaitė (dainininkė Eglė Bešėnienė), šventovės ir renginio mecenatai Aurelijus ir Aurelija Rusteikos, Garbės ambasadorė Birutė Vizgirdienė ir meno vadovas Eimantas Bešėnas. Po senomis liepomis skambėjo Angeles Salas ir Augusto Gocento atliekama muzika, senojoje bažnytėlėje sakralinio paveldo grožį susirinkusiems pristatė menotyrininkė Skirmantė Smilingytė-Žeimienė, o naujai atstatytos bažnyčios šventoriuje buvo eksponuojami stendai, pasakojantys apie permainingą Dubingių šventovės likimą.

Pirmojo koncerto viešnia buvo operos primadona Irena Milkevičiūtė, jos mokiniai, jaunieji talentai Emilija Finagėjevaitė ir Nerijus Noreika ir styginių kvartetas – Angeles Salas (smuikas), Ieva Eriksonaitė (smuikas), Simonas Laučka (altas), Augustas Gocentas (violančelė) ir pianistė Raminta Gocentienė. Koncertą šiltu ir įtaigiu žodžiu palydėjo Eglė Ulienė. Dar ilgai po koncerto bažnyčios šventoriuje besiburiuojantys žmonės kalbėjosi, kad tiek šventė, ir tiek koncertas išsiskyrė ne tik aukštu profesionalumu, bet ir ypač šilta, bendruomeniška atmosfera, kurią kūrė festivalio komanda ir bičiuliai, Dubingių gyventojai bei svečiai.

Ateinantį šeštadienį, birželio 11 d., 16 val. Dubingiuose skambės jau antrasis festivalio koncertas – Choro BEL CANTO atliekama programa MĖLYNA-GELTONA-ŽALIA-RAUDONA. Šis renginys bus skirtas Ukrainai paremti, o pagrindinė koncerto viešnia – Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Kseniya Bakhritdinova-Kravchuk. Choro meno vadovas, I dirigentas Egidijus Kaveckas, chormeisterė, II dirigentė Milda Švelnienė, chormeisterė, koncertmeisterė Raminta Gocentienė. Klausytojus džiugins įvairių stilių, skirtingų laikmečių užsienio ir lietuvių autorių kūriniai.

Organizatorių inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas