Baigtas tyrimas dėl buvusio mero šmeižto

Panevėžio apygardos prokuratūra priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus šmeižto.
Politikas į teisėsaugą kreipėsi po to, kai šių metų pavasarį, rinkimų į savivaldos rinkimus kampanijos įkarštyje spaudoje ir televizijos laidose pasirodė informacija apie tai, kad jis neva turėjęs seksualinių ryšių už pinigus su dviem moterimis. Tuometinis Anykščių rajono meras S. Obelevičius prašė nustatyti asmenis, paskleidusius, jo teigimu, tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią jį paniekinti ar pažeminti, pakirsti pasitikėjimą juo.

Gavę šį pareiškimą, Utenos apskrities VPK pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šmeižimo. Tyrimo metu buvo apklaustas pats nukentėjusysis, nustatyti ir apklausti asmenys, žurnalistams davę interviu apie galimai vykusį jų seksualinį bendravimą su pareiškėju, gauti kiti svarbūs tyrimui duomenys.
Ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sigita Kairienė, priimdama nutarimą nutraukti šį ikiteisminį tyrimą, vadovavosi  Baudžiamojo proceso kodekso nuostata, kuri numato, kad ikiteisminis tyrimas dėl šmeižimo atliekamas, jei nusikalstamos veikos turi visuomeninę reikšmę arba jei nėra žinomas nusikalstamos veikos padarymu įtariamas asmuo.
Šiuo atveju, nustačius asmenis, kurie galimai apšmeižė nukentėjusįjį, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Nukentėjęs asmuo turi teisę kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka dėl savo garbės bei orumo gynimo.

udiena.lt ir Prokuratūros inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas