Kaimo vietovėse besisteigiantys daugiafunkciai centrai patirties semiasi vieni iš kitų

Pernai pirmoji rajone startavusi Sudeikių mokykla – daugiafunkcis centras gyvena nuolatiniame kūrybiniame procese. Kaip akimirka prabėgę vieneri veiklos metai šios įstaigos bendruomenę daug ko išmokė ir moko: lankstumo, kūrybiškumo, ieškojimų ir suvokimo, kad dviejų vienodų dienų tokio tipo švietimo įstaigose nebebūna.

Nuolatinis bendravimas su šalies daugiafunkciais centrais padiktavo dar vieną patirtį – bendradarbiavimo tarp tokio tipo įstaigų svarbą. Sudeikių mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė Vilma Petrulienė, pristatydama savo įstaigą svečiams, visada tai akcentuoja. Jai ypač svarbu bendradarbiavimui kviesti kaimo vietovėse įsisteigusius ir besisteigiančius daugiafunkcius centrus. Skatinti švietimo, sporto, sveikatinimo, laisvalaikio užimtumo organizavimo mainus tarp jau veikiančių ir dar tik besisteigiančių daugiafunkcių centrų – toks būtų pagrindinis šių įstaigų bendradarbiavimo tikslas.
Daugiafunkcių centrų, kaip švietimo įstaigų, steigimas dar pakankamai naujas reiškinys, ir tik tokio tipo institucijos, jau vykdančios veiklą, geriausiai žino šios veiklos principų įgyvendinimo galimybes, iškylančias problemas, jų sprendimo būdus ir pan. Praktinės patirties analizė – geriausias būdas veiklų gerinimui ir plėtrai. Sudeikių mokyklos – daugiafunkcio centro vienerių metų veikla, teigia direktorė, jau įrodė, kad kaimo daugiafunkcių centrų veiklos išėjimas iš vietos bendruomenės ribų yra vienas iš daugelio būdų, būtent suteikiančių vietos bendruomenei didesnes galimybes dalyvauti įvairiose veiklose.
Kaimo vietovių daugiafunkcių centrų vienijimo idėją Sudeikių mokykla – daugiafunkcis centras pradėjo bendradarbiavimui pakvietę Švenčionių r. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrą. Sudeikiečiai lankėsi Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre, susipažino su įstaigos veikla, vykdomomis programomis ir numatė bendradarbiavimo galimybes, kurios buvo patvirtintos spalio 16 d., šių dviejų įstaigų vadovams pasirašant Bendradarbiavimo sutartį.

„Utenos dienos” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas