Grūdų supirkta mažiau, ankštinių kultūrų daugiau

Gausiems krituliams prausiant Lietuvą, grūdinių augalų nuėmimas nėra toks spartus, kaip tikėtasi. Grūdų supirkta beveik du kartus mažiau, tačiau vidutinio derlingumo rodikliai yra šiek tiek aukštesni nei praėjusiais metais.

Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos duomenimis, Lietuvoje dar nenupjauta nė pusės grūdinių augalų pasėlių. Optimistiškiau nuteikia tik žirnių pasėlių nuėmimo sparta – jų šiemet pasėta vos ne du kartus daugiau nei pernai.
Nors gamtinės sąlygos yra sudėtingos, tačiau kol kas pagrindinių kultūrų – kviečių, kvietrugių, rugių, miežių ir žirnių – vidutinio derlingumo rodikliai yra šiek tiek aukštesni nei praėjusiais metais. Mažesnis tik avižų ir rapsų vidutinis derlingumas.
Per šių metų rugpjūčio antrąją savaitę iš viso supirkta 187 tūkst. tonų grūdų (įskaitant ankštines kultūras) ir 7,6 tūkst. t rapsų sėklos. Palyginti su praėjusiųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, grūdų supirkta beveik du kartus mažiau, o rapsų sėklos – net 11 kartų mažiau nei pernai. Daugiau nei pernai 52 proc. šiais metais supirkta tik ankštinių.
Nors jau pasigirsta būgštavimų, kad dėl nepalankių oro sąlygų gali atsirasti maistinių grūdų trūkumas, tačiau kol kas iš supirktų per antrąją rugpjūčio savaitę kviečių ,,ekstra”, I ir II klasės kviečiai sudarė 53 proc.
Vidutinės grūdų supirkimo kainos šiais metais mažesnės nei pernai, šiek tiek daugiau mokama tik už žirnius ir rapsus. Tačiau yra nemažai kitų ES valstybių (Bulgarija, Čekija, Kroatija, Austrija, Slovakija, Rumunija), kuriose grūdų, pirmiausia maistinių kviečių, kainos žemesnės nei Lietuvoje. O štai pašarinių kviečių ir miežių kainos Lietuvoje yra vienos žemiausių.
Grūdų rinkos analitikų nuomone, maistinių kviečių kainų svyravimui įtaką daro didesnio nei pernai kviečių derliaus prognozė JAV. Pažymėtina ir tai, kad didesnis kviečių derlius prognozuojamas Rusijoje ir Kazachstane.

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas