Projektas ,,Jaunimo lyderis tavo mieste‘‘

Utenos liberalus jaunimas dalyvavo Lietuvos liberalaus jaunimo projekte „Jaunimo lyderis mano mieste“, kurio tikslas buvo supažindinti organizacijos narius bei likusį miesto jaunimą, kuris yra suinteresuotas prisidėti prie problemų sprendimo mieste, su politikos Lietuvoje veikimo schema, jos specifika, edukuoti jaunimą, mokant jį atpažinti aktualias problemas savo mieste ar rajone bei paskatinti jaunus žmones būti labiau matomais, drąsiais, reikšti savo pozicijas ir idėjas.

Vykusių paskaitų bei diskusijų darbo grupėse metu, Utenos liberalus jaunimas susipažino su „Europos solidarumo korpuso” projektu, sužinojo, kaip tiksliai identifikuoti esamą problemą, sukurti veiklos planą bandant ją išspręsti, įvardinti norimus rezultatus bei aptarė, ką kiekvienam iš projekto dalyvių reiškia žodis solidarumas, kokia yra šio žodžio svarba ir kiek daug jis reiškia šiandieniniame pasaulyje apskritai. Projekto metu, Utenos liberalus jaunimas bei kiti suinteresuoti miesto bei rajono jaunuoliai susipažino su advokacijos procesu, socialinėmis akcijomis, socialinių tinklų kampanijomis, kreipimosi rašymu į savivaldybę.
Įvyko trys susitikimai, jų metu dalyviai išsigrynino keletą aktualių problemų, kurios būdingos Utenos miestui, projekto dalyviai ieškojo alternatyvų, kaip jas būtų galima išspręsti, o Lietuvos liberalaus jaunimo atstovai padėjo rasti geriausius sprendimus, kuriuos Utenos liberalaus jaunimo nariai galėtų įgyvendinti ateityje. Projekto dalyvių manymu, aktualiausios Utenos miesto ir rajono problemos yra: informacijos trūkumas jaunimui norint atstovauti savo interesus, karjeros ugdymo trūkumas mokymosi įstaigose, kelių būklė ir apšvietimas.
Pirmojo susitikimo metu, dalyviai susipažino su pačiu projektu, jo tikslais, veiklomis bei kiekvienas dalyvis turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į politikos Lietuvoje veikimo schemą, jos pakopas, analizuoti jų reikšmes ir vaidmenį. Antrojo susitikimo metu vyko mokymai apie advokacijos procesą, advokacijos kampanijos planus, buvo kalbama apie tai, kaip geriau perteikti savo žinutę visuomenei. Vyko diskusija apie mūsų mieste bei rajone esamas problemas ir jų galimus sprendimo būdus. Trečiojo susitikimo metu buvo aptartos aktualiausios anksčiau išdiskutuotos problemos, pasirinkti jų sprendimo būdai ir sudaryti veiklos planai joms išspręsti, kurie yra paruošti įgyvendinimui netolimoje ateityje.
Utenos liberalus jaunimas bei likęs miesto jaunimas, kurį domina politika, džiaugiasi, kad turėjo galimybę sudalyvauti šiame projekte, kuris ne tik suteikė dalyviams daug žinių apie jaunimo politiką bei galimybes jaunimui veikti, tačiau taip pat padėjo labiau pažinti save, gimtąjį dalyvių miestą ir rajoną, visiems kartu diskutuojant rasti problemas, priežastis, dėl kurių tos problemos kyla, suteikė drąsos aktyviai veikti, reikšti savo pozicijas ir idėjas.
Tikimės, kad Utenos liberalaus jaunimo organizacijos narius ši nauja patirtis ir žinios paskatino gilintis į esamas problemas, stengtis ieškoti jų sprendimų, drąsiai veikti bei taip paraginti kitus jaunus žmones nebūti abejingais ir kartu gerinti mūsų visų visuomenę primenant jai, jog problemas mieste ir rajone efektyviai galima išspręsti tik aktyviai dalyvaujant visai bendruomenei.

Renginys finansuojamas Europos solidarumo korpuso lėšomis.
Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas