Uteniškiams miškininkai dovanos eglių šakas

Gruodžio 20 dieną, antradienį, Utenoje tradiciškai bus dalijamos eglių šakos. O tie, kurie šiais metais nenorės savo namų ar darbo vietos pasidabinti eglišakėmis, galės parsinešti pušų šakelių. Šiemet Generalinės miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir 42 miškų urėdijos organizuoja tradicinę jubiliejinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus”.

Šios akcijos metu miškininkai daugiau nei šimte vietų visoje Lietuvoje planuoja išdalinti daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų. Gruodžio 20-os dienos išvakarėse bus pradėtos kirsti eglių šakos, kurios į Uteną antradienį bus atvežamos ir dalijamos nuo 13 val. vadinamoje „pieninės” aikštelėje šalia J. Basanavičiaus ir Maironio gatvių sankryžos.
„Šiemet šakos bus pjaunamos iš numatytų kirsti eglynų biržių. Žalos gamtai nedarome, nes miškas vistiek bus kertamas”, – pabrėžė Utenos miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Valentinas Merkys. Jis pastebėjo, kad nebe pirmą kartą uteniškiams dalijamos šakos miestelėnus tenkina: jos nukirstos sutvarkomos, nupjaunami galai, tad namo parsinešęs žmogus gali iškart kabinti ir puošti.
Dažnai žmonės pageidauja šakų su kankorėžiais. „Jeigu metai derlingi ir būna daug kankorėžių, tad pirmiausia ir kertame tas šakas. Yra pageidaujančių ir pušies šakų. Jų šiais metais taip pat bus”, – pažadėjo V. Merkys, teigiantis, kad papuošti eglių šakas yra kur kas naudingiau, mat išsaugomi medeliai.
O kad eglės šakelė bei iš jų padaryta kompozicija džiugintų iki pat Trijų karalių, miškininkai pataria vos parsinešus ją namo, ar gavus dovanų, iš karto pamerkti į vazą su vandeniu ir nepamiršti kartas nuo karto vandens pripilti papildomai.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas