Sugrįžtantiems paukščiams iškėlė inkilus

Šylantis oras ir sugrįžtantys paukščiai primena, kad pats laikas pasirūpinti inkilais sparnuočiams. Kovo 15 dieną Valstybinių miškų urėdija pakvietė į tradicinę inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“, o miškininkai dar kartą priminė inkilų kėlimo taisykles ir vaikams paaiškino, kaip kiekvienas galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir išlikimo.

Inkilai paukščiams buvo keliami Vyžuonų šile

Penktadienį Vyžuonų šile, prie Balčio ežero poilsiavietės, buvo nemažai smagaus šurmulio. Susirinkę mūsų rajono ugdymo įstaigų darželinukai ir mokiniai kartu su miškininkais pakabino 16 inkilų, kuriuos parūpino Valstybinių miškų urėdija. Prie šios gražios akcijos prisijungė ir Vyžuonų seniūnijos darbuotojai, Utenos rajono valdžios atstovai, mūsų rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas atsivežė tris savo rankomis darytus inkilus.
Vaikai susidomėję klausėsi Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio vadovės Monikos Sirgėdienės pasakojimo apie paukščius, jų naudą gamtai ir kodėl turime kasmet pasirūpinti sparnuočiais. Ji taip pat paaiškino, kodėl inkilus yra geriau kelti rudenį. „Kadangi inkilus keliame miške, nameliai yra skirti miško paukščiams. Atsivežėme inkiliuką ir šikšnosparniams, tačiau šiandien jo nekėlėme, nes reikia ieškoti tinkamos vietos“, – sakė M. Sirgėdienė.

Daugiau apie šią šventę skaitykite antradienio laikraštyje „Utenos diena“.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas