Stovykla „Pabusk 2025“ – skautų sezono pradžia

Vieną pirmųjų stovyklų šiais metais Žemaitijos skautų organizacija tradiciškai surengė Dingailuose ir taip atidarė vasaros skautiškų žygių ir stovyklų sezoną.

Vienu iš pagrindinių skautų stovyklų atributų nuo seno yra vakarinis laužas, kuris suburia stovyklautojus bendrauti. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Veiklos netrūko

Tai, kad ši stovykla Sedos apylinkėse yra viena iš pirmųjų šį sezoną, liudija ir jos pavadinimas – „Pabusk 2025“. Norą joje dalyvauti šiemet pareiškė daugiau kaip 70 įvairaus amžiaus skautų iš Šiaulių, Mažeikių, Sedos ir Kretingos.

Stovyklos vadovai jos dalyviams parengė intensyvią trijų dienų trukmės programą. Bet pažymėjo, kad laiko buvo skirta ir poilsiui. Stovyklautojai taip pat privalėjo paruošti „namų darbus“ – atsivežti po prožektorių, atlenkiamą peiliuką, miegmaišį, kilimėlį, palapinę bei kitus daiktus, kurie palengvintų kasdienybę gamtoje.

„Dienotvarkė buvo įtempta, nors mes stengėmės kuo mažiau kištis į jų veiklą – stovyklautojai patys statėsi palapines, patys gaminosi valgį, vykdė kitas veiklas.

Surengėme apie dešimties kilometrų žygį Renavo apylinkėse, stengiamės sudaryti tokias sąlygas, kad nė vienas nejaustų didelio nuovargio, nes žygiavo nuo septynmečių, kurie buvo jauniausi stovykloje, iki suaugusių skautų“, – sakė vienas iš stovyklos organizatorių, „Lokio“ skautų vyčių būrelio vadovas Rokas Budrys.

Visus subūrė vakarinis laužas

Nors veiklos netrūko visiems stovyklos dalyviams, įdomiausia stovyklos tradicija buvo ir išlieka bendro stovyklos laužo užkūrimas devintą valandą vakaro. Vakarodami prie laužo stovyklautojai rodė savo menines programas, žaidė, valgė naktipiečius.

Kalbėdamas apie tokios stovyklos naudą, R. Budrys įvardija tai, kad visų pirma, nors naktys dar ir buvo šaltos, jos dalyviai jau atidarė nakvynių gamtoje sezoną, užkūrė pirmąjį laužą. Antra, mokėsi praktiškai pagal tai, ką yra pasirinkę pagal pomėgius – metrologijos, teikti pirmąją pagalbą ir panašiai. Šiais metais buvo net skautų savanorių, kurie dirbo virtuvėje ir stovyklautojams ant laužo ruošė virtas bulves su dešrelėmis ir daržovėmis.

Tačiau viena pagrindinių šios stovyklos organizatorių idėjų buvo į vieną vietą suburti visą Žemaitijos skautų organizaciją.

Tarp stovyklos dalyvių nemažai buvo tokių, kurie stovykloje dalyvavo pirmą kartą. Jie galėjo pamatyti ir įvertinti, koks ryšys sieja skautus, o tiems, kurie dalyvavo ne pirmą kartą, stovykla buvo gera proga vėl susitikti su draugais iš kitų miestų, pasidalyti įspūdžiais, pabendrauti.

Laukia žygiai ir stovyklos

Stovykla „Pabusk 2025“ gamtoje šiais metais buvo pirmoji, o štai į žygius Žemaitijos skautų organizacijos atstovai buvo išėję ir anksčiau. Telšių apylinkėse vyko žygis „Gintarų vasaros“, jo metu skautai įveikė 22 kilometrus. Buvo surengę naktinį 25 km žygį „Naktinėjam“. Įvyko kasmetiniu tapęs dešimtasis „Sesių žygis“. Jo dalyviai Tytuvėnų apylinkėse nuėjo apie 18 km.

Pasak R. Budrio, praktiškai kiekviena organizacijos draugovė vasarą kas mėnesį po kartą rengs ilgesnės ar trumpesnės distancijos žygius, organizuos stovyklas savo skautams.

Liepos 6–12 dienomis Žemaitijos skautų organizacijos laukia didžioji vasaros stovykla „Šaknim gilyn“. Ji bus pirmoji stovykla, kuri sujungs Žemaitijos skautus su Lietuvos skautų sąjungos nariais.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas