PVM registravimas: ar tai sudėtingas procesas?

Verslams yra svarbu ne tik teikti kokybiškas paslaugas arba parduoti prekes, tačiau taip pat ir sukurti solidų, puikios reputacijos įspūdį. Juk palankus visuomenės arba partnerių požiūris labai dažnai yra toks pats efektingas, o gal dar ir efektyvesnis nei reklama.

Pixabay iliustracija iš pexels.com

Viena iš solidumą suteikiančių priemonių yra PVM statusas. Ne visi žino, tačiau PVM registravimas yra ne tik būtinas tam tikrais atvejais, tačiau taip pat ir gali būti savanoriškas, pasirenkamas būtent dėl to, kad verslai esantys PVM mokėtojais – daugeliui atrodo didesni, našesni.

Registravimo darbus reikia palikti specialistui

Jeigu Jūsų įmonei atsirado prievolė registruotis PVM mokėtoju arba norite tai daryti savarankiškai – palikite darbus specialistams, kurie sutvarkys dokumentus ne tik tiksliai, tačiau ir greitai. Jeigu samdote įmonę, kuri veda Jūsų verslo apskaitą – ji ir bus atsakinga už PVM registravimo darbus ir dokumentų sutvarkymą. Taip pat nusprendus keisti juridinio asmens tipą, o tai irgi yra galima, vėlgi tarkitės su apskaitą vedančia įmone.

PVM mokėtoju juridinis asmuo labai dažnai registruojamas iškart, kai tik yra atidaroma įmonė. Tai yra patogu ir paprasta, galima sutaupyti daug laiko. Jeigu PVM mokėtoju bus registruojama ne iš karto – tokiu atveju bus reikalingos ataskaitos, kurias turėsite pateikti VMI, nurodyti veiklos planus bei atsakyti į kitus šiai institucijai kylančius klausimus. Šis procesas trunka ilgiau, kadangi turite įrodyti VMI, kad atitinkate PVM įstatymo reikalavimus.

PVM – gali būti ir privalomybė

Valstybinė mokesčių inspekcija nurodo, kad PVM mokėtoju įmonė privalo būti tokiu atveju, kai:

  1. Juridinio asmens atlygis iš Lietuvoje vykdomos ekonominės veiklos per metus (per paskutiniuosius 12 mėnesių) viršija 45 000 eurų.
  2. Juridinis asmuo Lietuvoje iš kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių per kalendorinius metus įsigyja prekių daugiau kaip už 14 000 eurų.
  3. Ir kitais, retesniais atvejais.

Įsiregistruoti PVM mokėtoju turi teisę Lietuvoje gyvenantis asmuo (ne tik juridinis, tačiau ir fizinis), kuris vykdo  ekonominę veiklą.Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas