Puode virė uogienė, kuria buvo vaišinami uteniškiai

Nors Utenos miesto gimtadienio šventė jau praėjo, tačiau uteniškiai nepamiršo vieno šventės akcento – šalia Dauniškio ežero buvo įsikūrę uogienės virėjai, priklausantys socialiai atsakingo verslo ir geresnės visuomenės projektui „Draugų uogienė – dalinkis”, kurie kiekvieną praeivį kvietė ne tik pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis, bet ir paragauti saldžios ir kvapnios uogienės.

„Kviečiame visus Lietuvos gyventojus, turinčius sodus, pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis. Tačiau nenorime, kad tai taptų tiesiog labdaros paskirstymo akcija”, – sakė akcijos organizatorė Violeta Masteikienė,
Organizatoriai kviečia žmones visoje Lietuvoje internetu arba telefonu pranešti apie savo turimą uogų ar vaisių perteklių. Suderinamas savanorių atvykimo laikas, o surinktas derlius dalinamas į tris dalis: šeimininkui, savanoriams ir daugiavaikėms šeimoms. Iš dovanotų vaisių uogienės jau buvo virtos Žagarėje, Rumšiškėse, Panevėžyje, Utenoje ir Vilniuje. Surinkta per 400 kg uogų ir vaisių, išvirta beveik 50 litrų uogienių.
Anot organizatorių, dalijimosi idėja ir šis projektas sulaukė nuoširdaus garsių Lietuvos žmonių palaikymo. Renginiuose kartu su daugiavaikėmis šeimomis uogienes virė žurnalistė ir knygų autorė Beata Nicholson, triatlonininkas Vidmantas Urbonas, aktorė Redita Dominaitytė bei kiti.

Andriaus Mackonio nuotr.

„Utenos dienos” inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas