Prie legendomis apipinto ežero – tradicinės žirgų lenktynės

Kiek daugiau nei pusantro mėnesio beliko iki ne tik Aukštaitiją, bet ir visą Lietuvą garsinančių žirgų lenktynių „Sartai 2015″, kurios, laikantis per šimtmečius nusistovėjusių tradicijų, Dusetų hipodrome vyks 2015-ųjų antrojo mėnesio pirmąjį šeštadienį – vasario 7 dieną.

Žemės ūkio ministerijoje šiandien įvykusiame renginio organizacinio komiteto posėdyje aptarti pasirengimo šioms didžiulio dėmesio kasmet susilaukiančioms lenktynėms svarbiausieji darbai, ledo trasos parengimo, teisėjavimo ir kai kurie kiti specifiniai varžybų ir jas lydinčios mugės organizavimo klausimai.

Susitikimą pradėjęs renginio organizacinio komiteto pirmininkas, Žemės ūkio viceministras Gintas Saulius Cironka akcentavo, jog daug tikisi iš renginio šeimininkų – Zarasų rajono savivaldybės, kuriai kasmet tenka parodyti nemažai sumanumo, kad iš visų šalies kampelių į Zarasų kraštą atvykę žmonės išsivežtų ne tik kuo geriausius įspūdžius, bet ir didžiulį norą čia apsilankyti ir kitais metais.

Žirgų lenktynės prie legendomis apipinto, penkto pagal dydį Lietuvoje Sartų ežero, o anksčiau – ir ant jo ledo, vienos seniausių masinių renginių šalyje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmasis tokių lenktynių puslapis atsirado daugiau nei prieš du šimtmečius. Nuo to laiko žirgų lenktynių Dusetose metraštis kasmet pasipildo naujais, turiningais faktais, kuriuose garbingiausia vieta tenka ne tik čempionams bei rekordininkams, bet ir liaudiškų tradicijų bei nacionalinio paveldo puoselėtojams. Mat savotiškos jų varžytuvės irgi tapo neatskiriama šių lenktynių, o kartu ir visos žiemos šventės dalimi.

Neseniai pažymėta aštuonių dešimtmečių sukaktis, kai nuo 1933 m. šias lenktynes remia Žemės ūkio ministerija, o nuo 1955 m. žirgų lenktynės tapo respublikinės. Dėl pagrindinio lenktynių trofėjaus – „Didžiojo žiemos prizo”, kurį tradiciškai steigia Lietuvos žemės ūkio ministerija, kasmet varžosi eikliausiųjų ristūnų važnyčiotojai.

Artėjančiai žiemos žirginio sporto šventei įtemptai rengiasi ir būsimųjų lenktynių šeimininkai – UAB „Lietuvos žirgynas” ir jo skyrius „Sartų žirgynas”.

„Mes padarysime viską, kad į lenktynes atvežti eiklieji žirgai jaustųsi kaip savuose, skersvėjų nekošiamuose garduose ir pailsėję jie papuoštų šią žiemos šventę naujais rekordais”, – sakė varžybų organizacinio komiteto narys, „Lietuvos žirgyno” direktorius Žilvinas Badikonis.

Apie pastangas ir varžybų vietoje sudarytas sąlygas rūpintis žirgų sveikatingumu, o taip pat su specifiniais dopingo kontrolės ir kitais reikalavimais supažindino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Algis Dranseika.

Prognozuojama, jog kitų metų vasario 7-ąją Dusetų hipodrome dėl 9 pagrindinių prizų varžysis apie 80 eikliųjų žirgų važnyčiotojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų užsienio šalių.

Varžybų, kurios jau kelinti metai patikimos organizuoti ir garsiąsias 1000 km lenktynes rengiančiai bendrovei „Promo Events”, prizinis fondas – 72 tūkstančiai litų.

sartulenktynes.lt inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas