Piktavaliams užkliūti gali net ir šventoje vietoje augantis medelis

Vietų, kuriose galima būtų iškrėsti vieną ar kitą nevykusį pokštą, piktos valios žmonės toli neieško. Jiems gali užkliūti net ir sakraliose vietose augantys medeliai.
Taip atsitiko ir šįkart. Po praėjusios nakties Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios šventoriuje nulaužtas kanadinis klevelis, kuris trečius metus ne tik puošė šventorių, bet ir ne vienam parapijiečiui priminė vieną labai svarbų įvykį.

Spalio 26-os rytą Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys, skubėdamas takeliu į bažnyčią, pastebėjo, kad šventoriuje augantis kanadinis klevelis perlaužtas per pusę. Tai dvasininką labai sukrėtė, jis iškvietė policijos pareigūnus.
„Mums šis medelis svarbus tuo, kad buvo pasodintas 2013 metais mūsų parapijoje vykusio Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio kongreso metu. Tokia jau tradicija, kad bažnyčios šventoriuje pasodinamas augalas ar medelis. Jis trečius metus augdamas visiems priminė šį svarbų įvykį, bet štai šiandien kažkam užkliuvo…” – apgailestavo kleb. K. Palepšys, pridurdamas, kad jam dėl to, kas atsitiko, labai liūdna. Anot jo, medelis augo sakralioje, tačiau viešoje vietoje, kurioje nedraudžiama vaikščioti žmonėms ir dieną, ir naktį.
Klebonas tikino, kad iki šiol nepasitaikė nė vieno panašaus vandališko atvejo. „Pavasarį tarp jaunimo buvo paplitęs populiarus pokemonų gaudymas. Jaunuoliai gausiai rinkdavosi po netoliese esančiu ąžuolu ar vakarais susėsdavo ant šventoriuje įrengtų suolų. Tačiau nė karto nepasitaikė jokių panašių atvejų”, – prisiminė pašnekovas.
Dėl šio įvykio klebonas kreipėsi į policijos pareigūnus, kurie teikė mažai vilčių, jog bus surasti piktavaliai.
Šventoriaus teritorija nėra stebima vaizdo kamerų, tačiau po šio įvykio kleb. K. Palepšys prisipažino svarstantis apie tai, ar ateityje nereikėtų įsigyti vaizdo kameros.
Dvasininko manymu, visuomenei trūksta atsakomybės už savo padarytus darbus „Turi būti atsakingai vertinamas ne tik žmogus, bet ir jo bei gamtos kūriniai. Privalome ugdyti vieni kitus, juk nuo mažų dienų dorai ugdomas žmogus to tikrai neišdrįs padaryti”, – akcentavo kleb. K. Palepšys.

Laikraščio „Utenos diena” inf., Linos Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas