Paslaptingas šikšnosparnių gyvenimas – iš arti

Utenos mokiniai turi išskirtinę galimybę susipažinti su šikšnosparnių gyvenimu, o gegužės 26 dieną, prasidėjus šikšnosparnių medžioklės metui, miesto gyventojams organizuojamas renginys „Šikšnosparnių vakaras Utenoje”.

Kaip teigė organizatoriai (Utenos švietimo centras), šio renginio metu Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas, šikšnosparnių tyrinėtojas Remigijus Karpuška supažindins su slėpiningu šikšnosparnių gyvenimo būdu, jų išsaugojimu ir svarba ekosistemai. Renginys, kuriame dalyvaus Utenos Rapolo Šaltenio, Vyturių, Krašuonos ir Aukštakalnio progimnazijų mokiniai, vyks Vyžuonos parko amfiteatro aikštelėje.
Šiam išskirtiniam renginiui Utenoje mūsų mokyklų mokiniai rengėsi iš anksto: per biologijos pamokas susipažino su šikšnosparnių gyvenimu, o su technologijų mokytojais ir tėveliais gamino naktiniams gyvūnams skirtus inkilus.
Renginio „Šikšnosparnių vakaras Utenoje” metu naudojantis ultragarso detektoriais dalyviai galės klausytis šikšnosparnių skleidžiamo ultragarso signalo, kuriuo naudodamiesi jie sumedžioja grobį. Pagal skleidžiamus garsus bus nustatomos Utenos mieste gyvenančių šikšnosparnių rūšys.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas