Olandiškoms gėlėms – apribojimai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) 2015 m. liepos 30 dieną gavo Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos (toliau – Rosselchoznadzor) raštą, kuriame siūloma Augalininkystės tarnybai laikinai pristabdyti Nyderlandų Karalystėje užaugintų gėlių fitosanitarinį sertifikavimą, tuo pagrindu, kad iš Lietuvos atvežamose gėlėse buvo aptikta kenksmingųjų organizmų.

„Gavome raštą, kuriame atkreipiamas dėmesys į tai, jog į Rusiją importuojamose skintose gėlėse pastaruoju metu dažniau aptinkami kenksmingieji organizmai. Mes išnagrinėję ir įvertinę susidariusią situaciją, pateiksime savo išvadas. Sieksime, jog būtų objektyviai reaguojama į Rusijos ketinimus riboti olandiškų gėlių importą”, – sakė Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.
Dar praėjusią savaitę Rosselchoznadzor oficialiai paskelbė, jog gėlės iš Nyderlandų „kelia grėsmę” Rusijai ir jų importo draudimas – tikėtinas. Minėta tarnyba nurodo, jog Nyderlanduose užaugintose gėlėse patikrinimo metu aptikta kenkėjų, tokių kaip – vakariniai tripsai, chrizantemų baltosios rūdys, tabakiniai baltasparniai bei minamusės. Augalininkystės tarnybai kartu su Rosselchoznadzor raštu pateikta 40 pranešimų, dėl kurių prašoma skubiai atlikti tyrimą bei informuoti apie tyrimų rezultatus.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas